«Ժառանգությունը» կմասնակցի ընտրություններին
«Այս շրջանը, որ մենք ապրում ենք՝ լինի ընտրական, թե ոչ ընտրական, իսկապես ընտրություն է Հայաստանի, հայ մարդու ինքնության, ինքնիշխանության, պետականության ապագայի, մյուս կողմից՝ այդ ամեն ինչի մոռացության, զիջման, ստորացման միջև»,- այսօր «Հայելի» ակումբում մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Խոսելով սպասվելիք ընտրությունների մասին՝ նա նշել է, որ առաջիկա շաբաթվա ընթացքում որոշ հարցեր կհստակեցվեն: Բայց այն, որ կուսակցությունը կմասնակցի ընտրություններին, աներկբա է:
Ըստ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ չարժե ծանրաբեռնել դաշտը առանձին մասնակցություններով, առավել ևս, որ ինքը չի տառապում վարչապետի թեկնածու լինելու մարմաջով:

Партия «Наследие» примет участие в выборах
«Период, который мы сейчас переживаем — будь то избирательный или внеизбирательный, — на самом деле является выбором между будущим Армении, идентичности армянского народа, суверенитетом и государственностью, с одной стороны, и забвением, уступками и унижением всего этого — с другой», — заявил руководитель партии «Наследие» Раффи Ованнисян на пресс-конференции в пресс-клубе «Айели»
Говоря о предстоящих выборах, он отметил, что в течение ближайшей недели будут уточнены некоторые вопросы. Однако участие партии в выборах не вызывает сомнений.
По словам Раффи Ованнисяна, не стоит перегружать политическое поле отдельными участиями, тем более что он сам не испытывает стремления становиться кандидатом на пост премьер-министра.