Ես իմ կյանքի բոլոր ճակատամարտերը հաղթել եմ, սա էլ կհաղթեմ. Ռուզաննա Խաչատրյան
Ես իմ կյանքի բոլոր ճակատամարտերը հաղթել եմ, սա էլ կհաղթեմ. լրագրողների հետ զրույցում ասել է Պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի կինը՝ Ռուզաննա Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով իր դեմ հարուցված քրեական գործին։
«2018 թվականից առայսօր բազմաթիվ դրվագներով ասվում է՝ Սեյրան Օհանյանը այս է տարել, այն է տարել։ Ինչպես տեսնում եք՝ նվագախումբը փոխել է երաժշտությունը, հիմա թալանողը Ռուզաննա Խաչատրյանն է։ Ես հաճույքով ու արժանապատիվ ընդունել եմ այդ մարտահրավերը»,- նշել է նա՝ պարզաբանելով, որ նվագախումբ ասելով նկատի ունի «ուրախ ավտոբուս»-ը և «նրան ուղեկցող մի քանի միկրոավտոբուսներ, որոնք ուսադիրներ են կրում»։
Ռուզաննա Խաչատրյանը պնդում է, որ դատական գործը քաղաքական հետապնդման նպատակ ունի, քանի որ իրեն մեկ անգամ կանչել են վկայի կարգավիճակով, երկրորդ անգամ՝ կասկածյալի, և երրորդ անգամ արդեն տեղեկացրել են՝ գործը դատարան գնալու մասին։
«Որևէ ապացույց չկա, որ ես հանցավոր «գրուպպա» եմ, ես անգամ չգիտեմ, թե ինչի մասին է խոսքը։ Ես գիտեմ՝ ենթադրում եմ, որ 2023 թվականին պատվեր է եղել, որ իմ վրա քրեական գործ հարուցեն։ Չեմ կարող ասել՝ ինչու. գուցե ես ունեմ քաղաքական հայացքներ, գուցե ունեմ կերպար, գուցե Մասիսն իմ սրտում է, Արցախն էլ իմ հոգում։ Անկեղծ ասած՝ ուսադիրներով անձնավորությանը հարցրել եմ, թե ուր է դատարանի վճիռը։ Ինչպե՞ս կարող է ինձ մեղադրեն ինչ-որ մեկի գույքը չհայտարարագրելու համար»,- նշել է նա։

«Я выиграла все битвы в своей жизни — и эту тоже выиграю» — Рузанна Хачатрян
«Я выиграла все битвы в своей жизни, и эту тоже выиграю», — заявила в беседе с журналистами Рузанна Хачатрян, супруга бывшего министра обороны и главы фракции «Армения» Национального собрания Армении Сейрана Оганяна, комментируя возбужденное против нее уголовное дело.
«С 2018 года до настоящего времени неоднократно говорилось: "Сейран Оганян это сделал, то сделал". Как видите, оркестр сменил музыку, и теперь "грабитель" — это Рузанна Хачатрян. Я с удовольствием и с достоинством принимаю этот вызов», — пояснила она, уточнив, что под «оркестром» она имеет в виду «весёлый автобус» и несколько сопровождающих микроавтобусов, которые носят "погоны".
Хачатрян утверждает, что судебное дело носит политически мотивированный характер, так как её сначала вызвали в качестве свидетеля, затем — подозреваемой, а третьим разом сообщили, что дело будет передано в суд.
«Нет никаких доказательств того, что я участвую в преступной "группе", я даже не понимаю, о чём идёт речь. Я предполагаю, что в 2023 году было распоряжение возбудить уголовное дело против меня. Не могу сказать, почему — возможно, из-за моих политических взглядов, возможно, из-за моего характера, возможно, потому что Масис у меня в сердце, а Арцах — в душе. Честно говоря, я спрашивала человека с "погонами", где решение суда. Как могут обвинять меня за то, что я якобы не задекларировала чужое имущество?» — отметила она.