Արմեն Գրիգորյանը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության ինստիտուցիոնալիզացման քայլերն է ներկայացրել
Մարտի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձևաչափի երկրների ԱԳՆ արևելյան եվրոպայի վարչությունների տնօրեններից բաղկացած պատվիրակությանը, հայտնում են ԱԽ գրասենյակից։
«ԱԽ քարտուղարը ներկաների խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալիզացմանն ուղղված քայլերն ու դրանց կարևորությունը: Վերոնշյալի համատեքստում պատվիրակության անդամներն ընդգծել են, որ աջակցում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանն ուղղված ջանքերին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին և դրա շրջանակում անվտանգային զարգացումներին»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Армен Григорян представил шаги по институционализации мира между Арменией и Азербайджаном
16 марта секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию директоров департаментов Восточной Европы министерств иностранных дел стран формата сотрудничества Северо-Балтийская восьмёрка, сообщили в аппарате Совета безопасности Республики Армения.
«По просьбе участников встречи секретарь Совета безопасности представил шаги, направленные на дальнейшую институционализацию установленного мира между Арменией и Азербайджаном, а также подчеркнул их значение. В этом контексте члены делегации отметили, что поддерживают усилия, направленные на установление мира и стабильности в регионе.
В ходе встречи также была затронута сложившаяся в регионе ситуация и связанные с ней вопросы безопасности», — говорится в сообщении.