«Իզմիրլյան» ԲԿ-ում խուզարկություն թույլատրելու մասին առաջին ատյանի դատարանի բոլոր 4 որոշումները Վերաքննիչ դատարանը ոչ իրավաչափ է գնահատել
16/03/2026 18:14
«Իզմիրլյան» ԲԿ-ում խուզարկություն կատարելը թույլատրելու մասին առաջին ատյանի դատարանի բոլոր չորս որոշումները Վերաքննիչ դատարանը ոչ իրավաչափ է գնահատել, հայտնել է փաստաբան Արմինե Ֆանյանը։ Նա մանրամասնել է.
«ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ, «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի գործով արձանագրեց գլխավոր հաշվապահ՝ Անահիտ Յոլյանի բնակարանի անձեռնմխելիության իրավունքի խախտում:
Այսպիսով, «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում խուզարկություն կատարելը թույլատրելու մասին Առաջին ատյանի դատարանի բոլոր չորս որոշումները Վերաքննիչ դատարանի գնահատմամբ ոչ իրավաչափ էին, ինչը հանգեցրել էր «Իզմիրլյան» ԲԿ գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանի, ֆինանսական գծով փոխտնօրեն Վաղարշակ Մեյրոյանի, բուժական գծով փոխտնօրեն Տիգրան Նալբանդյանի և գլխավոր հաշվապահ Անահիտ Յոլյանի բնակարանի անձեռնմխելիության իրավունքի խախտման»:

Апелляционный суд признал незаконными все четыре решения суда первой инстанции о разрешении обыска в медицинском центре «Измирлян»
16/03/2026 18:31
Все четыре решения суда первой инстанции, разрешавшие проведение обыска в медицинском центре «Измирлян», Апелляционный суд признал неправомерными. Об этом сообщила адвокат Армине Фанян.
По её словам, Апелляционный уголовный суд Республики Армения под председательством судьи Армена Бекташяна по делу медицинского центра «Измирлян» зафиксировал нарушение права на неприкосновенность квартиры главного бухгалтера медцентра Анaит Йолян.
«Таким образом, все четыре решения суда первой инстанции о разрешении проведения обыска в медицинском центре «Измирлян», по оценке Апелляционного суда, были незаконными, что привело к нарушению права на неприкосновенность квартиры исполнительного директора центра Армена Чарчяна, заместителя директора по финансовым вопросам Вагаршака Мейрояна, заместителя директора по медицинской части Тиграна Налбандяна, а также главного бухгалтера Анaит Йолян», — отметила Фанян.