ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ու ՀՅԴ-ն ընտրություններին մասնակցելու են միասնաբար՝ «Հայաստան» դաշինքով
16/03/2026 19:36
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ու ՀՅԴ-ն որոշել են շարունակել համագործակցությունը։ Հունիսին կայանալիք ընտրություններին մասնակցելու են միասնաբար՝ «Հայաստան» դաշինքով։
Այդ մասին հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Պատիվ ունեմ պաշտոնապես հայտարարելու՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ու ՀՅԴ-ն որոշում են կայացրել շարունակելու համագործակցությունը։  Մեզ միացել է «Առաջ» կուսակցությունը, բազմաթիվ հանրային գործիչներ, և առաջիկա ընտրություններին մենք մասնակցելու ենք միասնաբար՝ «Հայաստան» դաշինքով»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Второй президент Армении Роберт Кочарян и АРФ «Дашнакцутюн» примут участие в выборах совместно — в составе блока «Армения»
Второй президент Армении Роберт Кочарян и Армянская революционная федерация Дашнакцутюн приняли решение продолжить сотрудничество. В выборах, которые состоятся в июне, они примут участие совместно — в составе блока «Армения».
Об этом сообщил представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», депутат фракции «Армения» Национального собрания Ишхан Сагателян.
«Имею честь официально заявить, что второй президент Армении Роберт Кочарян и АРФ «Дашнакцутюн» приняли решение продолжить сотрудничество. К нам присоединилась партия «Вперед», а также многие общественные деятели, и в предстоящих выборах мы будем участвовать совместно — в составе блока «Армения»», — заявил Ишхан Сагателян.