«Մահացած» համարվող Լարիջանիի սոցցանցում նոր գրառում է հայտնվել
Իրանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիի մահվան մասին Իսրայելի տարածած տեղեկություններից հետո նրա սոցիալական էջերում նոր գրառում է հրապարակվել։
Գրառմանը կցված է Լարիջանիի ձեռագրով նշումի լուսանկար, որն արվել է ամերիկյան սուզանավի կողմից իրանական «Iris Dena» ֆրեգատի խորտակման հետևանքով զոհված նավաստիների հրաժեշտի արարողությունից առաջ։
Հաղորդագրությունում նշվում է․
«Իսլամական Հանրապետության ռազմածովային ուժերի հերոսների՝ «Dena»-ի նավաստիների նահատակությունը հպարտ ժողովրդի անձնազոհության դրսևորումներից է, որը արտահայտվում է միջազգային բռնապետության դեմ պայքարի այս փուլում»։

В социальных сетях Лариджани, которого считают «мертвым», появилась новая публикация
На фоне сообщений Израиля о гибели секретаря Совета национальной безопасности Ирана Али Лариджани в его телеграм-канале появился пост.
Публикация сопровождается фотографией рукописи Лариджани накануне церемонии прощания с иранскими моряками, погибшими при потоплении подлодкой США иранского фрегата Iris Dena.
«Мученичество героев военно-морских сил армии Исламской республики [фрегата] Dena — часть самопожертвования гордого народа, проявившаяся в этот период борьбы с международными угнетателями», — говорится в сообщении.