«Բանակցությունները կլինեն առանց միակողմանի զիջումների». Սամվել Կարապետյանի անվտանգային ծրագիրը (Տեսանյութ)
18/03/2026 19:52
«Մենք կունենանք ուժեղ դիվանագիտություն, որը կբերի ուժեղ խաղաղության՝ ապահովված մի քանի երաշխավորների կողմից, իսկ բանակցությունները կլինեն առանց միակողմանի զիջումների»,- Սամվել Կարապետյանի անվտանգային ծրագիրը ներկայացնելով՝ ասել է  «Ուժեղ Հայաստան»  կուսակցության անվտանգության հարցերով թիմի ղեկավար, գնդապետ արցախցի հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը:
Նա ներկայացրել է անվտանգային ծրագրի մյուս դրույթները ևս՝ ընդգծելով՝ այլևս թույլ չենք լինելու։

«Переговоры будут проходить без односторонних уступок»: полковник о программе безопасности Самвела Карапетяна (видео)
18/03/2026 19:59
«У нас будет сильная дипломатия, которая приведёт к прочному миру, обеспеченному несколькими гарантами, а переговоры будут проходить без односторонних уступок», — заявил руководитель команды по вопросам безопасности партии «Сильная Армения», полковник, разведчик из Арцаха Артур Аванесян, представляя программу безопасности Самвела Карапетяна.
Он также представил другие положения программы, подчеркнув, что страна больше не будет слабой.