Տհաճ է տեսնել սուտասան կին, որը զբաղեցնում է պետական պաշտոն, ՀՀ առողջապահության նախարարը ստում է. Գևորգ Գրիգորյան
ՀՀ առողջապահության նախարարը ստում է, այս մասին հայտարարել է «Բժշկի ձայն» նախաձեռնող խմբի անդամ, բժիշկ, առողջապահության ոլորտի կազմակերպիչ Գևորգ Գրիգորյանը։
«Առողջապահության նախարարը ազգային ժողովում պնդում է, որ ձևաչափերի հնարավոր բոլոր տարբերակներով աշխատում է բուժաշխատողների և բժշկական հասարակական կազմակերպությունների հետ, ինչպես նաև պնդում է, որ բոլոր բժիշկները լսված են, ինչը ակնհայտորեն չի համապատասխանում իրականությանը...
Տասնյակ (եթե ոչ հարյուրավոր) մեկնաբանություններ մնացել են անպատասխան (սքրինշոթերը ունեմ), մասնագիտական ասոցիացիների կողմից ուղղված նամակների մեծամասնությունը, ըստ պաշտոնական պատասխանի, «քննարկման փուլում» են և մինչև ընտրությունները հավանաբար այդ փուլում էլ կմնան...
Տիկին նախարար, ամո՛թ է, մի՛ ստեք... Հասկանում եմ, որ վախենում եք առերեսվել ճշմարտության հետ, բայց ստելով դուք թաղում եք ձեր անունն ու համբավը բոլոր բուժաշխատողների շրջանում, որովհետև ես էլ, դուք էլ, ձեր աշխատակիցներն էլ, մեզ լիազորած բժիշկներն էլ գիտեն ճշմարտությունը և զուտ տհաճ է տեսնել սուտասան կին, որը զբաղեցնում է պետական պաշտոն»,- նշել է նա։

Неприятно видеть лживую женщину, занимающую государственную должность — министр здравоохранения Армении лжёт: Геворг Григорян
18/03/2026 16:45
Министр здравоохранения Армении, по словам члена инициативной группы «Голос врача», врача и организатора здравоохранения Геворга Григоряна, лжёт.
«Министр здравоохранения утверждает в Национальном собрании, что работает со всеми медицинскими работниками и общественными медицинскими организациями во всех возможных форматах, а также что все врачи услышаны. Очевидно, это не соответствует действительности…
Десятки (если не сотни) комментариев остаются без ответа (у меня есть скриншоты), большинство писем от профессиональных ассоциаций, по официальному ответу, «находятся на стадии рассмотрения» и, вероятно, останутся на этой стадии до выборов…
Госпожа министр, позорно, не лгите. Понимаю, что вы боитесь столкнуться с правдой, но, лгав, вы подрываете своё имя и репутацию среди всех медицинских работников. Мы — врачи, ваши сотрудники и вы сами — знаем правду, и просто неприятно видеть лживую женщину, занимающую государственную должность», — отметил Григорян.