Թույլ ղեկավարի օրոք չեն կարող ունենալ ուժեղ բանակ, նա ի վիճակի չէ ուժեղ բանակ կառուցել. արցախցի հետախույզ (Տեսանյութ)
Այսօր մեզ պետք է հակառակորդին ճանաչող և համապատասխան գործող բանակ, այս մասին Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ խաղաղություն» անվտանգային ծրագրի շնորհանդեսի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգության հարցերով թիմի ղեկավար, գնդապետ արցախցի հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը:
«Կյանքս սահմանին է անցել, օրական մի քանի րոպե եմ քնել, բայց դա արդար քուն էր, այսօր հանգիստ չեմ քնում, որովհետև վտանգված է Հայաստանը»,- ասաց նա:
Նա տեղեկացրեց, որ Սամվել Կարապետյանն ու իր թիմն առաջարկում են ներդնել սահմանների պաշտպանության խելացի և անվտանգ համակարգ:
«Թույլ ղեկավարի օրոք չեն կարողա ունենալ ուժեղ բանակ, նա ի վիճակի չէ ուժեղ բանակ կառուցել: Եղնիկների բանակն առյուծի գլխավորությամբ, կռվում է առյուծի պես: Բանակը դառնալու է մասնագիտական աճի և սոցիալական բարձր կարգավիճակի երաշխավոր»,- եզրափակեց նա:

При слабом лидере не может быть сильной армии, он не способен построить сильную армию — арцахский разведчик
Сегодня Армении необходима армия, способная понимать противника и действовать соответствующим образом, заявил на презентации программы безопасности Самвела Карапетяна «Сильный мир» руководитель команды по вопросам безопасности партии «Сильная Армения», полковник, арцахский разведчик Артур Аванесян.
«Вся моя жизнь прошла на границе, я спал по несколько минут в день, но это был справедливый сон. Сегодня я не сплю спокойно, потому что под угрозой находится Армения», — отметил он.
Он сообщил, что Самвел Карапетян и его команда предлагают внедрить умную и безопасную систему защиты границ.
«При слабом лидере невозможно иметь сильную армию — такой лидер не способен её построить. Армия оленей под предводительством льва сражается как львы. Армия должна стать гарантом профессионального роста и высокого социального статуса», — заключил он.