Բոլոր մարտահրավերներին կդիմակայենք, կպատասխանենք նորարարությամբ. Իսրայելցի գեներալ Զվիկա Խայմովիչը՝ Սամվել Կարապետյանի անվտանգային թիմում (Տեսանյութ)
18/03/2026 15:23
Հանդիպեցի այս ուժեղ թիմին մի քանի ամիս առաջ, և տեսնելով այս ուժը, հավակնությունները, անմիջապես համաձայնվեցի մասնակից դառնալ այս թիմին. «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգային ծրագրի շնորհանդեսին հայտարարեց Սամվել Կարապետյանի անվտանգային թիմին միացած իսրայելցի հակաօդային ուժերի պաշտպանության նախկին հրամանատար գեներալ Զվիկա Խայմովիչը։
«Պարզ է, որ այսօր այնպիսի աշխարհաքաղաքական վիճակում ենք ապրում, որտեղ մարտահրավերները բազմաթիվ են և շատ բարդ, պարզ է նաև, որ իրավիճակը արագ փոփոխվող է, և մենք տեսնում ենք սահմաններին շարժ, տարածաշրջանում պայթունավտանգ իրավիճակ, այդ ամենը պետք է հասկանանք։ Այդ մարտահրավերներին կդիմակայենք, կպատասխանենք այն նորարարությամբ, որ կատարել ենք մեր աշխատանքով, այն լուծումներով, որ ներդրել ենք և ճիշտ ձևով կկիրառենք»,- հայտարարեց նա։
Խայմովիչը նշեց, որ ազգային անվտանգության ծրագիրը պարզապես փաստաթղթերի մի կույտ չէ։ «Մեզ համար կողմնացույց է, որով մենք առաջնահերթ կաշխատենք, որպեսզի ՀՀ ԶՈւ-ն լինի ուժեղ։ Երեք տասնամյակից ավելի ծառայել եմ ԶՈւ-ում և գիտեմ՝ ինչ է նշանակում պաշտպանել քո ժողովրդին և պաշտպանել քո հողը»,- ասաց նա։

«Мы противостоим всем вызовам и ответим инновациями»: израильский генерал Цвика Хаймович присоединился к команде по безопасности Самвела Карапетяна
18/03/2026 16:13
«Несколько месяцев назад я встретился с этой сильной командой и, увидев её потенциал и амбиции, сразу согласился присоединиться», — заявил бывший командующий израильскими силами противовоздушной обороны генерал Цвика Хаймович на презентации программы по безопасности партии «Сильная Армения», в которую он теперь входит.
«Очевидно, что мы живём в мире с многочисленными и сложными геополитическими вызовами. Ситуация меняется очень быстро, мы наблюдаем активность на границах и взрывоопасную обстановку в регионе — всё это необходимо понимать. На эти вызовы мы будем реагировать и отвечать инновационными подходами, которые уже реализованы в нашей работе и которые мы применим эффективно», — подчеркнул он.
Хаймович отметил, что национальная программа безопасности — это не просто набор документов. «Для нас это ориентир, по которому мы будем работать в первую очередь, чтобы армия Армении была сильной. Я более трёх десятилетий служил в вооружённых силах и знаю, что значит защищать свой народ и свою землю», — добавил генерал.