Սամվել Կարապետյանի ղեկավարումը երաշխավորելու է երկարատև խաղաղություն. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
Սամվել Կարապետյանի վարչապետությամբ ՀՀ-ն կընդլայնի իր ռազմավարական-տնտեսական կապերը, իսկ նրա միջազգային կապերը նոր ներդրումներ կբերեն ՀՀ՝ աշխարհի տարբեր ծայրերից, այս մասին Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ խաղաղություն» անվտանգային ծրագրի շնորհանդեսին հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօր և՛ Արևելքը, և՛ Արևմուտքը շահագրգռված են Չինաստանից Եվրոպա տանող անվտանգ ճանապարհով, և պատմականորեն այդ ճանապարհն անցնում է ՀՀ-ի միջով:
«Սա մի հնարավորություն է, որից կարող է օգտվել միայն Սամվել Կարապետյանի նման ուժեղ առաջնորդը: Թույլ Փաշինյանի պայմաններում ՀՀ-ն պարզապես համաձայնվելու է միայն այնպիսի տնտեսական հարաբերությունների, որից շահելու է միայն մյուս կողմը, ինչպես, օրինակ, Ադրբեջանից բենզինի ներկրման դեպքում»,- նշեց Կարապետյանը:
Նա պնդեց, որ Հայաստանը պատերազմում պարտվեց թույլ ղեկավարության պատճառով: Նրա խոսքով՝ այսօր մենք պատմական հնարավորություն ունենք փոխելու այդ իրողությունը:
«Փաշինյանի թույլ իշխանությունը միայն ժամանակավոր խաղաղություն է առաջարկում: Սամվել Կարապետյանի ուժեղ ղեկավարումը երաշխավորելու է ուժեղ և երկարատև խաղաղություն»,-ասաց Կարապետյանը:
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Կարապետյանի խոսքով՝ մարդիկ հոգնել են թույլ Փաշինյանից, ով ավտոբուսում եգիպտացորեն է ուտում, փոխարենը աշխարհի առաջնորդների հետ գոնե կարող էր հեռախոսով քննարկել տարածաշրջանային գործընթացները:
«Փաշինյանն արդեն 3 պատերազմ է պարտվել, պետք է կանգնեցնենք նրան, որ իր թուլությամբ նոր պատերազմ չհրահրի»,- հավելեց Կարապետյանը:

With Samvel Karapetyan as prime minister, Armenia will expand its strategic and economic partnerships, and its international relations will bring new investments to the country from different parts of the world. This was stated by Narek Karapetyan, a member of the Political Board of the Strong Armenia Party, during the presentation of Samvel Karapetyan’s “Strong Peace” security program.
According to him, both Eastern and Western countries are currently interested in establishing a safe route from China to Europe, and historically that route passes through Armenia.
“This is an opportunity that only a strong leader like Samvel Karapetyan can take advantage of. Under a weak Nikol Pashinyan, Armenia will simply agree to economic relations that benefit only the other side, such as in the case of importing gasoline from Azerbaijan,” Karapetyan said.
He insisted that Armenia lost the war because of weak leadership and added that the country now has a historic opportunity to change the situation.
“Pashinyan’s weak government offers only temporary peace. Samvel Karapetyan’s strong leadership will guarantee a strong and lasting peace,” he stated.
According to Karapetyan, people are tired of the weak Pashinyan, who eats corn on the bus, instead of discussing regional processes with world leaders on the phone.
“Pashinyan has already lost three wars. We must stop him from provoking a new war with his weakness,” Narek Karapetyan said.