Ամբողջ Հայաստանում մարդիկ մեզ ընդունում են հույսով ու հավատով. Ալիկ Ալեքսանյան (Տեսանյութ)
«Հանրությունն ուզում է նոր առաջնորդ, ուժեղ ղեկավար։ Ամբողջ Հայաստանում մարդիկ մեզ ընդունում են հույսով ու հավատով։ Սամվել Կարապետյանի 30-35 տարվա գործունեությունը միայն ՀՀ-ում արդեն շատ խոսուն է։ Սամվել Կարապետյանն, առանց որևէ ակնկալիքի, մշտապես իր անձնական միջոցներից փորձել է ներդրումներ անել, որ հայ ժողովրդի համար լավ ապրելու հնարավորություն ստեղծվի։ Այս ժամանակավոր իշխանության ներկայացուցիչները եկան մեծ ախորժակով և չեն բավարարվում, կերել ու քանդել են հնարավոր ամեն ինչ»,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը։
«Ամենացավալին այն է, որ այս տարիներին մսխել են հանրության հավատը, վստահությունը, հնարավոր չէ, որ այս մարդկանց վստահվի մեր երեխաների ու մեր պետության ապագան։
Սամվել Կարապետյանը պրոֆեսիոնալ և մեծ թիմ ունի, մեր պետության համար այս ճակատագրական ժամանակներում շատ ու շատ պրոֆեսիոնալներ պատրաստ են քաղաքականությամբ զբաղվել, ունենալ իրենց ներդրումը համակարգի առողջացման գործում։ Պետք է պաշտոններ զբաղեցնեն մարդիկ, որ պատրաստ են նվիրումով աշխատել։ Մեր թիմը գիտի՝ հողի վրա ինչպես աշխատել, ինչպես արդյունքի հասնել։
Ոգևորում է նաև հանգամանքը, որ անտարբեր, բոլորից հոգնած մարդկանց մեծ զանգված հիմա բավականին ակտիվացել է, մեզ համար մեծ պատասխանատվություն է որևէ մեկին չհիասթափեցնել, մեզ համար սա պատվի, անվան հարց է»։

По всей Армении люди встречают нас с надеждой и верой — Алик Алексанян (видео)
«Общество хочет нового лидера, сильного руководителя. По всей Армении люди встречают нас с надеждой и верой. 30–35 лет деятельности Самвела Карапетяна говорят сами за себя. Он без всяких ожиданий постоянно вкладывал свои личные средства, чтобы создать возможности для достойной жизни армянского народа. Представители этой временной власти пришли с огромным аппетитом и не удовлетворяются — они сожрали и разрушили всё, что было возможно», — заявил член партии «Сильная Армения» Алик Алексанян в программе «Есть вопросы» Aysor.am.
«Самое печальное, что за эти годы они расточили веру и доверие общества. Невозможно доверить этим людям будущее наших детей и нашей страны.
Самвел Карапетян располагает профессиональной и сильной командой. В эти критические для государства времена многие профессионалы готовы заниматься политикой и вносить свой вклад в оздоровление системы. На ключевых должностях должны быть люди, готовые работать с полной отдачей. Наша команда знает, как работать на местах и добиваться реальных результатов.
Также вдохновляет факт, что большая группа людей, ранее равнодушных и уставших от всего, теперь активно включилась в процесс. Для нас это огромная ответственность — никого не разочаровать; для нас это вопрос чести и имени».