Տղամարդկային արժանապատվությամբ ասում եմ՝ Արայիկ Հարությունյանը որևէ կապ չունի իմ տարած ձայների հետ. ՔՊ-ական
19/03/2026 16:01
ՔՊ-ական Դավիթ Դանիելյանը հավատացնում է, թե նեղացած չէ, որ ՔՊ վարչության որոշմամբ չեղարկվել է իր թեկնածությունն ու առաջիկա ընտրություններին չի մասնակցելու։
Լրագրողներն այսօր նրանից հետաքրքրվեցին՝ արդյո՞ք խարդախության հետևանք է, որ իր թեկնածությունը չեղարկվել է։
«Ես խարդախ մարդ չեմ, ինձ ճանաչողները լավ գիտեն»,- ասաց նա՝ հերքելով, թե կեղծիքների է դիմել, ինչի հետևանքով էլ շատ ձայներ է ստացել։
ՔՊ-ականը հերքեց, որ կառավարությունում պաշտոն կստանա, քանի որ մտերիմ է Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի հետ ու հենց նրա շնորհիվ է, որ շատ ձայներ էր ստացել։
«Ո՛չ, ես ձեզ տղամարդկային արժանապատվությամբ ասում եմ, որ Արայիկ Հարությունյանը որևէ կապ չունի իմ տարած ձայների հետ, ես իր հետ նման խոսակցություն չեմ ունեցել»,- նշեց Դանիելյանը։

Говорю с мужским достоинством: Араик Арутюнян не имеет никакого отношения к набранным мной голосам — член «Гражданского договора»
19/03/2026 16:23
Член партии «Гражданский договор» Давид Даниелян заявил, что не испытывает обиды в связи с тем, что по решению правления партии его кандидатура была снята, и он не будет участвовать в предстоящих выборах.
Сегодня журналисты поинтересовались у него, не стало ли снятие его кандидатуры следствием возможных нарушений.
«Я не мошенник, те, кто меня знают, прекрасно это понимают», — сказал он, опровергнув утверждения о том, что прибегал к фальсификациям, благодаря которым получил большое число голосов.
Даниелян также опроверг, что может получить должность в правительстве благодаря близости к руководителю аппарата премьер-министра Араику Арутюняну и что именно это способствовало получению им большого числа голосов.
«Нет, я с мужским достоинством заявляю: Араик Арутюнян не имеет никакого отношения к набранным мной голосам. У нас не было подобных разговоров», — подчеркнул Даниелян.