Շնորհակալ եմ ԵՄ-ին՝ ԱԺ ընտրություններին ընդառաջ ՀՀ-ում ժողովրդավարական դիմադրողականության ջանքերի ավելացման համար. Մհեր Գրիգորյան
Ստորագրեցինք ԵՄ «Դիմակայունություն և աճ» պլանի ներքո 2025-2026 թվականների ֆինանսավորման համաձայնագիրը, որով սահմանեցինք հավակնոտ միջոցառումներ՝ արտահանման դիվերսիֆիկացիայի, վիզային ռեժիմի ազատականացման և հանրային ֆինանսների կառավարման ոլորտներում: Այս մասին Երևանում գտնվող ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսի հետ համատեղ հայտարարության ժամանակ տեղեկացրեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Նա նշեց, որ կենտրոնացել են տարածաշրջանային կապակցվածության հարցերի վրա և պայմանավորվել են շարունակել աշխատանքները կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության, ԹՐԻՓՓ երթուղու ուղղությամբ:
Մհեր Գրիգորյանը նաև հայտարարեց, որ հանձնակատար Մարթա Կոսի միջոցով երախտագիտություն են հայտնել ԵՄ ղեկավարությանը՝ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ ՀՀ-ում ժողովրդավարական դիմադրողականության ավելացման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերի և ուշադրության համար։

Благодарю ЕС за поддержку усилий по укреплению демократической устойчивости в Армении в преддверии парламентских выборов — Мгер Григорян
«Мы подписали соглашение о финансировании на 2025–2026 годы в рамках плана ЕС «Устойчивость и рост», в котором предусмотрены амбициозные меры по диверсификации экспорта, либерализации визового режима и управлению государственными финансами», — сообщил в совместном заявлении с комиссаром ЕС по вопросам расширения Мартой Кос в Ереване вице-премьер Армении Мгер Григорян.
Он отметил, что особое внимание было уделено вопросам региональной связанности и достигнута договоренность о продолжении работы в рамках инициативы правительства «Перекресток мира» и маршрута TRIPP.
Мгер Григорян также заявил, что через комиссара Марту Кос они выразили благодарность руководству ЕС за их усилия и внимание к повышению демократической устойчивости в Армении в преддверии предстоящих парламентских выборов.