Ինչո՞վ են իրենք ուժեղ, մենք՝ թույլ, թող ուղիղ եթերում 30 անգամ ձգվեն՝ կխոստովանեմ, որ ուժեղ են, բայց ես էլ կարող եմ 100 կմ հեծանիվ քշել, ես հեծանիվ քշելուց եմ ուժեղ. Փաշինյան
19/03/2026 13:14
Իրենք ուժեղի և թույլի հարց են բարձրացնում, գան բացատրեն՝ ինչո՞վ են իրենք ուժեղ, մենք՝ թույլ․ լրագրողների հետ ճեպազրույցին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ նկատի ունենալով ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին։
«Եթե կարող են իրենք 30 անգամ ձգվել, թող ուղիղ եթերում ձգվեն, ես չեմ կարող 30 անգամ ձգվել, բայց կարող եմ 100 կմ հեծանիվ քշել, իրենք թող ձգվեն, ես՝ հեծանիվ քշեմ, ես հեծանիվ քշելուց եմ ուժեղ»,- ասաց նա։
Փաշինյանը շարունակեց հարցնել․ «Էդ ինչի՞ց են ուժեղ՝ կարդացած են, ինտելեկտուալ են․․․ Թող մտնեն ուղիղ եթեր, իրենց ինտելեկտը ցույց տան, իրենց բառապաշարը ցույց տան, ես համոզված եմ՝ երկու օլիգարխներն էլ թույլիկ են և՛ վերլուծական մտքով, և՛ բառապաշարով։
Ըստ նրա, իրենք ուժեղ են իրենց բիզնես փողերով, որոնք էլ կասկածելի կերպով են աշխատել։
«Իրենք թույլիկ են ուղղակի, կառավարիչներ են՝ բավականին թույլ։ Թող ձգվեն 30 անգամ, ես կխոստովանեմ, որ իրենք ուժեղ են, ես չեմ կարող 30 անգամ ձգվել, կամ թող 100 կմ հեծանիվ քշեն՝ կխոստովանեմ, որ ուժեղ են»,- ասաց նա։

«Чем они сильны, а мы слабы? Пусть подтянутся 30 раз в прямом эфире — я признаю их силу, но я тоже могу проехать 100 км на велосипеде — я силён в этом» — Пашинян
19/03/2026 13:22
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на брифинге с журналистами, имея в виду оппозиционные политические силы, заявил: «Они поднимают вопрос сильный–слабый, пусть объяснят, чем они сильны, а мы слабы?».
«Если они могут подтянуться 30 раз, пусть сделают это в прямом эфире. Я не могу подтянуться 30 раз, но могу проехать на велосипеде 100 км. Пусть они подтянутся, а я поеду на велосипеде — я силён именно этим», — отметил он.
Пашинян продолжил: «От чего они сильны — потому что образованные, интеллигентные? Пусть выходят в прямой эфир, покажут свой интеллект, словарный запас. Я уверен: оба олигарха слабы как в аналитическом мышлении, так и в словарном запасе».
По его словам, «сильны» они только за счёт своих бизнес-денег, заработанных сомнительным образом.
«Они просто слабы, управленцы — довольно слабые. Пусть подтянутся 30 раз, я признаю, что они сильны. Я не могу подтянуться 30 раз, или пусть проедут на велосипеде 100 км — я признаю, что они сильны», — добавил Пашинян.