Կարևոր փաստ, որի մասին պետք է իմանան բոլորը․ Արման Թաթոյան
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանը տեղեկացրել է, որ Սյունիք ադրբեջանական անօրինական ներխուժումների վերաբերյալ հարցեր են տարել միջազգային հարթակներ։
«Այս անգամ ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների կոմիտե ներկայացված գանգատներով ցույց ենք տվել, որ ադրբեջանական զինված ուժերը խաթարել են մեր անվտանգությունն անօրինական ներխուժումով։
Կոնկրետ դեպքերով ցույց ենք տվել, որ մարդկանց ինչ վնասներ են պատճառում։ Մարդիկ կորցրել են հողատարածքներ, չեն կարողանում ապահովել իրենց ընտանիքի եկամուտն ու ապրուստը։ Մենք այս հարցերը մշտապես դարձնելու ենք միջազգային օրակարգի հարց։ Մյուս սահմանային բնակավայրերից նույնպես ներկայացնելու ենք այս գանգատները միջազգային կառույցներին»,-նշել է Արման Թաթոյանը։

Важный факт, о котором должны знать все — Арман Татоян
Руководитель политической инициативы «Крылья единства» Арман Татоян сообщил, что вопросы относительно незаконных вторжений Азербайджана в Сюник были подняты на международных площадках.
«На этот раз мы через жалобы, поданные в Комитет по правам человека ООН, показали, что вооружённые силы Азербайджана нарушили нашу безопасность своим незаконным вторжением.
«На конкретных примерах мы показали, какой ущерб это причиняет людям. Люди теряют свои земельные участки и не могут обеспечить доход и средства к существованию для нужд своих семей. Мы будем постоянно выводить эти вопросы на международную повестку дня. Жалобы по другим пограничным населённым пунктам также будут направлены в международные структуры», — отметил Арман Татоян.