«Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը միացել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությանը
«Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը, որը հետևողականորեն հանդես է գալիս միասնության, հասարակական երկխոսության, ազգային համերաշխության և համախմբման օգտին՝ այն համոզմունքով, որ միայն փոխադարձ հարգանքի և հանդուրժողականության միջոցով է հնարավոր ապահովել պետության կայուն զարգացումը և անվտանգությունը, այսօր հայտարարում է Գագիկ Ծառուկյանի «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին միանալու իր որոշման մասին։
Նախաձեռնությունում համոզված են, որ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրն այսօր հայկական քաղաքական օրակարգի ներառական և կոնսոլիդացիոն այն հարթակն է, որն ի զորու է իր շուրջ համախմբել նրանց, ովքեր ցանկանում են դառնալ ազգային վերածննդի և միասնության գործընթացի մասնակիցը՝ ներհայկական օրենքներով:
«Այսօր կրկին վերահաստատում և հայտարարում ենք, որ պատրաստ ենք մեր բոլոր ռեսուրսները, հնարավորություններն ու հասարակական ներուժը ներդնել «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շրջանակներում՝ այն դիտարկելով որպես հասարակության համախմբման և ազգային զարգացման ռազմավարական օրակարգի ձևավորման իրական գործիք։ Առանձնապես ընդգծում ենք, որ Գագիկ Ծառուկյանի կողմից առաջարկված «Երաշխավորված խաղաղության» հայեցակարգը Հայաստանի համար իրական խաղաղության ապահովման միակ իրատեսական և արժանապատիվ ուղին է, որը համակարգային, ռազմավարական առումով հաշվարկված է և երաշխիքներով ապահովված:
Մենք համոզված ենք, որ տարածաշրջանային և ներքին բարդագույն մարտահրավերների պայմաններում միայն ջանքերի միավորումը, հստակ ազգային դոկտրինը և պատասխանատու քաղաքական կամքը կապահովեն Հայաստանի կայուն և արժանապատիվ ապագան։ «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը վերահաստատում է իր հանձնառությունը համախմբման գործին և գործնականորեն անցնում է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շրջանակներում համատեղ աշխատանքին», - ասված է նախաձեռնության հայտարարության մեջ։

Гражданская инициатива «Мост» присоединилась к инициативе «Предложение для Армении»
Гражданская инициатива «Мост» («Камурдж»), последовательно выступающая за единство, общественный диалог, национальное согласие и сплочение, исходя из убеждения, что только через взаимное уважение и терпимость возможно обеспечить стабильное развитие и безопасность государства, сегодня объявляет о своём решении присоединиться к программе «Предложение для Армении» Гагика Царукяна.
В инициативе убеждены, что программа «Предложение для Армении» сегодня представляет собой инклюзивную и консолидационную платформу в армянской политической повестке, способную объединить вокруг себя тех, кто желает стать участником процесса национального возрождения и единства в рамках внутриполитического законодательства Армении.
«Сегодня мы вновь подтверждаем и заявляем, что готовы вложить все наши ресурсы, возможности и общественный потенциал в рамках программы «Предложение для Армении», рассматривая её как реальный инструмент формирования стратегической повестки по объединению общества и национальному развитию. Особо подчёркиваем, что концепция «Гарантированного мира», предложенная Гагиком Царукяном, является для Армении единственным реалистичным и достойным способом обеспечения настоящего мира, системно и стратегически просчитанным и обеспеченным гарантиями.
Мы убеждены, что в условиях сложнейших региональных и внутренних вызовов только объединение усилий, чёткая национальная доктрина и ответственная политическая воля обеспечат стабильное и достойное будущее Армении. Гражданская инициатива «Мост» подтверждает свою приверженность делу консолидации и переходит к практическому сотрудничеству в рамках программы «Предложение для Армении»», — говорится в заявлении инициативы.