Միրզոյանն այցելել է Օմանի թագավորական օպերա
«Օման այցի մշակութային բաղադրիչի շրջանակներում նախարար Միրզոյանի ղեկավարած պատվիրակությունն այցելել է Օմանի թագավորական օպերա և ազգային թանգարան։
Օմանի թագավորական օպերան, հյուրընկալելով համաշխարհային արվեստի զանազան ստեղծագործություններ, ցույց է տալիս մշակութային զարգացման հարցում Օմանի մոտեցումները: Այստեղ մեկ ամիս առաջ ելույթ է ունեցել նաև ՀՀ պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը:
Ազգային թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրության նմուշների շարքում էին Հայաստանի պատմության թանգարանից բերված երկու՝ 13-րդ և 18-րդ դարերի բուրվառներ։ Դրանք ներառվել են թանգարանի ցուցադրության մեջ Հայաստանի և Օմանի միջև թանգարանային համագործակցության արդյունքում»։

Мирзоян посетил Королевский Оперный театр Омана
«В рамках культурной программы визита в Оман делегация во главе с министром Мирзояном посетила Королевский оперный театр Омана и Национальный музей.
Королевский оперный театр Омана, представляя разнообразные произведения мирового искусства, демонстрирует подход Омана к вопросам культурного развития. Здесь месяц назад также выступил Государственный симфонический оркестр Армении.
В числе временной экспозиции Национального музея были представлены два сосудообразных предмета XIII и XVIII веков из Музея истории Армении. Их включение в экспозицию стало возможным благодаря сотрудничеству между музеями Армении и Омана».