Հայ գերիների շուրջ ուշադրությունը նվազել է․ Աբրահամյան
Ադրբեջանական դատարաններում հայ գերիների նկատմամբ կայացված քաղաքական վճիռներից հետո այս թեմայի շուրջ ուշադրությունը էականորեն նվազել է, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Թեև ադրբեջանական լրատվամիջոցները իրադարձությունները ներկայացնում էին ընտրովի և խիստ խեղաթյուրված, այնուամենայնիվ, լուսանկարները, տեսանյութերը և հայ ռազմագերիների հատվածական խոսքերը որոշակի տեղեկատվություն փոխանցում էին։
Երբ սրան ավելանում է Բաքվում Կարմիր Խաչի գրասենյակի փակումը, ապա Ադրբեջանում գտնվող հայերի խնդրի շուրջ տեղեկատվական բլոկադան դառնում է առավել ամբողջական։
Հայաստանյան իշխանությունը տեղեկատվական բլոկադան ճեղքելու ուղղությամբ որևէ քայլ չի ձեռնարկում, որովհետև իր օրակարգն ու խնդիրներ լրիվ այլ տիրույթում են:

Attention to Armenian POWs has diminished: Tigran Abrahamyan
After political verdicts were handed down against Armenian prisoners of war in Azerbaijani courts, public attention to this issue has significantly declined, wrote National Assembly deputy Tigran Abrahamyan.
“Although Azerbaijani media outlets presented the events selectively and with significant distortions, the photos, videos, and fragmentary statements of Armenian POWs still conveyed certain information.
With the closure of the office of the International Committee of the Red Cross in Baku, the information blockade surrounding Armenians held in Azerbaijan has become even more complete.
The Armenian authorities are taking no steps to break this information blockade, as their agenda and priorities lie in an entirely different sphere.