Հայաստանը և Ադրբեջանը չեն բանակցել և բանակցում ՀՀ-ի Սահմանադրության փոփոխությանը վերաբերելի որևէ հարց. Միրզոյան
23/03/2026 12:27
Հայաստանը և Ադրբեջանը չեն բանակցել և բանակցում ՀՀ-ի Սահմանադրության փոփոխությանը վերաբերելի որևէ հարց, ԱԺ-ում արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նիստում ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Դա Հայաստանի և Ադրբեջանի բանակցությունների առարկա և թեմա չէ։ ՀՀ-ում նոր Սահմանադրություն ընդունելու կամ սահմանադրական փոփոխություններ անելու անհրաժեշտության մասին խոսել ենք 2018 թվականի հեղափոխությունից գրեթե անմիջապես հետո։ Դա մեր օրակարգն է»,-ասաց Միրզոյանը։

Армения и Азербайджан не вели и не ведут переговоров по каким-либо вопросам, связанным с изменением Конституции Армении — Мирзоян
23/03/2026 12:34
«Армения и Азербайджан не вели и не ведут переговоров по каким-либо вопросам, связанным с изменением Конституции Армении», — заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян на заседании Комиссии по внешним связям Национального собрания.
«Это не предмет и не тема переговоров между Арменией и Азербайджаном. Вопрос необходимости принятия новой Конституции или внесения конституционных изменений в Армении обсуждался нами почти сразу после революции 2018 года. Это наша внутренняя повестка», — добавил Арарат Мирзоян.