Ալեն Սիմոնյանը ոտքից գլուխ ստում է. Հակոբ Ասլանյանը մանրամասներ է հայտնում
ԱԺ-ում այսօր թեժ բանավեճ էր ծավալվել քպ-ական և նախկին քպ-ական պատգամավորների միջև։ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կոշտ քննադատության ենթարկեց Հակոբ Ասլանյանին․ «Գիտեք, ինչը հիշեցի, թե ոնց էր մեր խմբակցության նիստի ժամանակ լաց լինում և աղաչում, որ ինքը մնա մեր խմբակցության մեջ»։ Սիմոնյանը Ասլանյանի հայտարարությունները որակեց «ծիծաղելի ու նողկալի»։
ԱԺ միջանցքում լրագրողների հետ զրույցում Հակոբ Ասլանյանը հակադարձեց Ալեն Սիմոնյանին, ասելով, թե նա «ոտքից գլուխ ստում է, ճիշտ չի ասում»։
«Եթե ես լացելով պետք է խնդրեի, որ ինձ վերցնեին, ապա ինչու էի գնում Factor.tv և հայտարարում, որ սառեցնում եմ իրենց հետ գործունեությունը։ Ես հայտարարել եմ, հետո են ինձ կանչել ու հեռացրել»,-ասաց Հակոբ Ասլանյանը։
Նա ասաց նաև, թե իրեն համոզել են, որ վայր դնի պատգամավորական մանդատը։
«Որպեսզի ինձ համոզեն մանդատը դնեմ, իրենք տարբեր ճանապարհներով հասել էին ամերիկաները և աստրախանները։ Իրենք փորձել էին իմ տղայի և եղբոր միջոցով ազդել ինձ վրա»։
Սիմոնյանն Ասլանյանին անվանել էր «քաղաքական Պանիկովսկի»՝ նշելով, որ «ռադ են արել», սակայն «այնպես են պահել, որ թոշակի հարցը լուծի»։
«Ես այդ թոշակի կարիքը չունեմ, ապահովված եմ։ Ես 56 տարի աշխատել եմ այս երկրում և այսօր ֆինանսական տեսակետից այն վիճակում եմ, որ իրենց տված այդ թոշակը որևէ էական դեր չի խաղալու ինձ համար»,-ասաց Հակոբ Ասլանյանը։

Ален Симонян лжет от начала до конца: Акоп Асланян раскрывает подробности
Сегодня в Национальном собрании разгорелась ожесточенная полемика между действующими и бывшими депутатами от «Гражданского договора». Спикер парламента Ален Симонян подверг Акопа Асланяна жесткой критике: «Знаете, что я вспомнил — как он плакал на заседании нашей фракции и умолял оставить его в ее составе». Симонян назвал заявления Асланяна «смешными и отвратительными».
В беседе с журналистами в коридоре парламента Акоп Асланян ответил Симоняну, заявив, что тот «лжет от начала до конца, говорит неправду».
«Если бы я должен был со слезами просить, чтобы меня оставили, то зачем я шел на Factor.tv и заявлял, что замораживаю сотрудничество с ними? Я сделал заявление, а уже потом меня вызвали и исключили», — сказал Акоп Асланян.
Он также отметил, что его пытались убедить сложить депутатский мандат.
«Чтобы убедить меня сложить мандат, они различными путями дошли до "америк" и "астраханей". Они пытались воздействовать на меня через моего сына и брата».
Симонян ранее назвал Асланяна «политическим Паниковским», отметив, что его «убрали», однако «сделали так, чтобы он решил вопрос с пенсией».
«Мне эта пенсия не нужна, я обеспечен. Я 56 лет работал в этой стране и сегодня нахожусь в таком финансовом положении, что эта пенсия, которую они дают, не сыграет для меня никакой существенной роли», — заявил Акоп Асланян.