Ծափաթաղում 3-ամյա երեխային սպանած հորը ցմահ ազատազրկեցին
Ծափաթաղում 3-ամյա երեխային սպանած հայրը՝ Արմեն Օվանեսովը, ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել։ Տեղեկությունը հայտնում է shamshyan.com-ը։
Օվանեսովը Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Արտավազդ Կարապետյանի վճռով է ցմահ ազատազրկման դատապարտվել։
Նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում էր հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 5-րդ, 9-րդ կետերով։
Օվանեսովը խեղդելու միջոցով էր երեխային զրկել կյանքից։
3-ամյա երեխայի դին հայտնաբերվել էր նոյեմբերի 2-ին, Ծափաթաղի հարակից դաշտամիջյան հատվածում։ Տղային փնտրում էին հոկտեմբերի 27-ից։

Отец, убивший 3-летнего ребёнка в Цапатахе, приговорён к пожизненному заключению
Отец, убивший 3-летнего ребёнка в Цапатахе, Армен Ованесов, был приговорён к пожизненному лишению свободы. Об этом сообщает shamshyan.com.
Ованесов был приговорён к пожизненному заключению решением судьи суда первой инстанции общей юрисдикции Гегаркуникской области Артавазда Карапетяна.
В отношении него было возбуждено уголовное дело по статье 155, части 2, пунктам 3, 5 и 9 Уголовного кодекса Республики Армения.
Ованесов лишил ребёнка жизни путем удушения.
Тело 3-летнего мальчика было найдено 2 ноября в пригородной сельской местности Цапатаха. Ребёнка разыскивали с 27 октября.