Առաջին գծում տեխնիկա պետք է լինի, ոչ թե մեր զինվորները. ժամանակ չունենք սպասելու, սկսում ենք գործել. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
Ջերմուկ քաղաքում ընթանում է «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» քաղաքական շարժման կազմակերպած Անվտանգության միջազգային համաժողովը։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Նարեկ Կարապետյանը հայտարարեց, որ Սամվել Կարապետյանի առաջնորդությամբ արևի տակ տեղ ենք ունենալու։
Նա ասաց, որ անվտանգությունը հայ ազգի համար մշտապես առաջնահերթություն է եղել, բայց այսօր այն խարխլված է։
«Հայ զինվորն է այսօր դիմակայում առաջին անվտանգային մարտահրավերներին, մեր առաջարկը լինելու է փոխարինել տեխնիկական միջոցներով, քանի որ առաջին գծում տեխնիկա պետք է լինի, ոչ թե մեր զինվորները, մենք ունենք թիմակիցներ, որոնք ունեն համապարփակ առաջարկ»,- ընդգծեց Կարապետյանը։
Նրա խոսքով՝ սահմանագծի վերածված Ջերմուկ քաղաքում «Ուժեղ Հայաստանը» սկսում է գործի վերածել իրենց ծրագրերը։
«Ժամանակ չունենք սպասելու, սկսում ենք գործել հենց այսօր, անում ենք առաջին քայլերը՝ ուղղված ուժեղ խաղաղության հաստատմանը»,- նշեց Նարեկ Կարապետյանը։
Նա հայտարարեց, որ այսօր հուշագիր են ստորագրելու երկու կազմակերպությունների հետ. առաջինը հոլանդական ընկերությունն է, որը վերապատրաստում է երկրների համար հատուկջոկատայիններ, երկրորդը հունական ընկերությունն է, որը զբաղվում է մարտական այլ զինատեսակներ օգտագործող զինվորների վերապատրաստմամբ։

На передовой должна быть техника, а не наши солдаты: у нас нет времени ждать — начинаем действовать: Нарек Карапетян
В городе Джермук проходит Международная конференция по вопросам безопасности, организованная политическим движением «Сильная Армения с Самвелом Карапетяном».
Член партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян заявил, что под руководством Самвела Карапетяна армяне смогут занять достойное место под солнцем.
Он отметил, что безопасность всегда была приоритетом для армянского народа, однако сегодня она подорвана.
«Сегодня армянский солдат противостоит первым вызовам безопасности. Наше предложение — заменить его техническими средствами, поскольку на передовой должна быть техника, а не наши солдаты. У нас есть соратники, которые предлагают комплексные решения», — подчеркнул Карапетян.
По его словам, в ставшем приграничным городе Джермук «Сильная Армения» начинает воплощать свои программы в жизнь.
«У нас нет времени ждать — начинаем действовать уже сегодня, делаем первые шаги, направленные на установление сильного мира», — отметил Нарек Карапетян.
Он сообщил, что сегодня будет подписан меморандум с двумя организациями: первая — нидерландская компания, занимающаяся подготовкой спецподразделений для различных стран, вторая — греческая компания, специализирующаяся на обучении военнослужащих применению других видов вооружения.