Մենք խեղճությանը հաղթելու ենք, երկիրը դուրս ենք բերելու այս վիճակից, վստա՛հ եղեք․ Ծառուկյան
Երեկ ամբողջ օրը շրջում էի մեր գյուղերով։ Եղել եմ Արմավիրի մարզի Նալբանդյան, Նոր Արմավիր, Ամասիա, Նոր Կեսարիա, Շենավան գյուղերում, գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։
«Շփվել եմ հարյուրավոր մարդկանց հետ, խոսել ենք, տուն են հրավիրել՝ գնացել եմ, հաճելի ու դժվար խոսքեր եմ լսել։ Մեծագույն երջանկություն է, երբ մարդ կարող է ազատ շրջել իր երկրի գյուղերով, բարևել, գրկախառնվել հարյուրավոր անծանոթ իր հայրենակիցների հետ, լսել նրանց հոգսերը, փորձել լուծումներ գտնել։ Ես միշտ էլ գնում եմ գյուղեր, ծանոթ եմ խնդիրներին։ Ում ինչով կարողացել եմ՝ օգնել եմ, ում ինչ խոստացել եմ՝ արել եմ, օդի մեջ բան չեմ խոսել։ Ես պարզճակատ մտել եմ մեր գյուղերը և իմ հայրենակիցներն ինձ հարազատի պես ընդունել են։ Սա իսկապես երջանկություն է, բայց նաև մեծ պատասխանատվություն։
Ամասիա գյուղում Ռադիկը հրավիրեց իրենց տուն, ազնիվ արդար հայի տուն։ Խոսեցինք, լսեցինք իրար։ Ռադիկն ասում է. «Ծառուկյա՛ն ջան, դու որ կանգնես մեր գյուղացիների կողքին, մենք գերան կկոտրենք»։ Ես ասացի՝ գյուղը պետք է Ծառուկյանի կողքին լինի, որ կարողանանք գերանը կոտրել։
Գերանն էն խեղճությունն է, որ մեզ պատել է, որը մեզ իսկապես սազական չէ, էն հուսահատությունն է, որի մեջ մեր երկիրը հայտնվել է, էն բազմաթիվ խնդիրներն են, որոնք լուծում ունեն, որոնք վաղուց պիտի լուծված լինեին, բայց չեն լուծվել, էն անարդարությունն է, որի մեջ ապրում են մարդիկ, էն հազար ու մի խնդիրն է, որ մարդկանց կյանքը դժվարացնում է...
Մենք էդ գերանը կոտրելու ենք, մենք խեղճությանը հաղթելու ենք։ Մենք հատ-հատ քննարկել ենք մարդկանց հուզող բոլոր խնդիրները՝ խոշոր հարցերից մինչև առօրյա փոքր հարցեր։ Ես հիացած եմ մեր ժողովրդի իմաստությամբ։
Առաջիկայում շրջելու եմ հանրապետության բոլոր մարզերի գյուղերով, լսելու եմ մարդկանց հարցերը, ներկայացնելու եմ մեր թիմի մոտեցումները։

Мы победим нищету и выведем страну из этого состояния — будьте уверены: Царукян
Вчера я весь день обходил наши деревни. Я побывал в селах Налбандян, Нор Армавир, Амасия, Нор Кесария и Шенаван Армавирской области, написал Гагик Царукян.
«Я общался с сотнями людей, разговаривал с ними, меня приглашали в дома — я ходил, слышал как приятные, так и трудные слова. Огромное счастье — когда человек может свободно гулять по деревням своей страны, приветствовать, обниматься с сотнями незнакомых соотечественников, слышать их заботы и пытаться найти решения. Я всегда хожу в деревни и знаком с их проблемами. Всем, кому мог помочь — помогал, о чем обещал — выполнял, пустых слов не произношу. Я с чистой совестью заходил в наши деревни, и мои соотечественники принимали меня как родного. Это действительно счастье, но и огромная ответственность.
В деревне Амасия Радик пригласил меня к себе домой, в дом честного и справедливого армянина. Мы разговаривали, слушали друг друга. Радик сказал: «Царукян, если ты будешь стоять рядом с нами сальчанами, мы свернем горы». Я ответил: «Деревня должна стоять рядом с Царукяном, чтобы мы могли свернуть горы».
Та бедность, которая нас обременяет и которой нам не подобает жить, отчаяние, в котором оказалась наша страна, множество проблем, которые имеют решение и которые давно следовало бы решить, но не решены, несправедливость, в которой живут люди, тысячи мелких и крупных препятствий, которые усложняют жизнь людей…
Мы свернем горы, мы победим бедность. Мы обсудили все вопросы, волнующие людей — от крупных проблем до повседневных мелочей. Я поражен мудростью нашего народа.
В ближайшее время я объеду деревни всех регионов республики, буду слушать вопросы людей и представлять подходы нашей команды.