Մարտունիում սպորտային համալիր կկառուցվի
Կառավարության որոշմամբ՝ Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքի Գետափնյա 2-րդ փողոց 17/1 հասցեում գտնվող բնակավայրերի նպատակային նշանակության, հասարակական կառուցապատման, գործառնական նշանակության 1.52 հա մակերեսով հողամասը նախատեսվում է ամրացնել ԿԳՄՍ նախարարությանը՝ սպորտային համալիր կառուցելու նպատակով:
Կարգավորման նպատակն է յուրաքանչյուր խոշորացված համայնքում տիպային մարզակառույցի առկայություն, որն անպայման պետք է ներառի լողավազան և ֆիթնես սրահ, ինչպես նաև սիրողական սպորտում ստեղծել կայուն և արդյունավետ համագործակցություն պետական և մասնավոր հատվածների միջև՝ նպաստելով զանգվածային սպորտի զարգացմանը, ֆիզիկական ակտիվության խթանմանը և առողջ ապրելակերպի տարածմանը։

В Мартуни построят спортивный комплекс
Согласно решению Правительства, земельный участок площадью 1,52 га по адресу: г. Мартуни, 2-я улица Гетапня, д. 17/1, предназначенный для жилой застройки, общественного пользования и функционального использования, планируется закрепить за Министерством образования, науки, культуры и спорта с целью строительства спортивного комплекса.
Цель регулирования — обеспечить наличие типового спортивного сооружения в каждом укрупненном сообществе, которое обязательно должно включать бассейн и фитнес-зал, а также создать устойчивое и эффективное взаимодействие между государственным и частным секторами в сфере любительского спорта. Это будет способствовать развитию массового спорта, стимулированию физической активности и распространению здорового образа жизни.