Հիմա, որ ՀԷՑ-ը խլել եք, էդ ՀԷՑ-ում ի՞նչ գործընթաց է՝ ՀԷՑ-ը դարձել է ՔՊ նախընտրական շտաբ. Գառնիկ Դանիելյան
«Հիմա, որ ՀԷՑ-ը խլել եք, էդ ՀԷՑ-ում ի՞նչ գործընթաց է. ՀԷՑ-ը դառել ա ՔՊ նախընտրական շտաբ»,- ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։
«Ձեր յուրայիններին դրել եք ՀԷՑ-ի կառավարիչներ և աշխատողներին ասում եք՝ եթե ՔՊ-ի համար չաշխատեք, դուրս եք գալու էդտեղից»,-հայտարարեց նա։
Տեղից ՔՊ պատգամավորները հակադարձեցին, թե Դանիելյանը սուտ է ասում։ «Դուք եք սուտ խոսում..․ Իրավիճակն ավելի քան ակնհայտ է»,-պատասխանեց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Ըստ նրա՝ որ գործարարն ընդդիմադիր հայացքներ ունի, հետապնդվում է, իսկ ընկերությունում ստուգումներ են սկսում։

Теперь, когда вы отобрали «ЭСА», что там происходит — компания стала предвыборным штабом «Гражданского договора» — Гарник Даниелян
«Теперь, когда вы отобрали "ЭСА", что там происходит? "ЭСА" превратилась в предвыборный штаб партии "Гражданский договор"», — заявил с трибуны Национального собрания депутат фракции «Армения» Гарник Даниелян.
«Вы назначили своих людей управляющих в "ЭСА" и говорите сотрудникам: если не будете работать на "Гражданский договор", вы отсюда уйдёте», — сказал он.
С мест депутаты от «Гражданского договора» возразили, заявив, что Даниелян говорит неправду. «Это вы говорите неправду… Ситуация более чем очевидна», — ответил оппозиционный депутат.
По его словам, предприниматели с оппозиционными взглядами подвергаются преследованию, а в их компаниях начинаются проверки.