«Իրավունքից և օրենքից դուրս այս քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվեց». Սամվել Կարապետյանը 282 օր ապօրինի կալանավորված է` Մայր Աթոռին պաշտպանող խոսքի համար (Տեսանյութ)
Ագզային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ և վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված գործի նախաքննությունն ավարտվել է։ Փաստաբան Արամ Վարդևանյանն այս առնչությամբ նշել է.
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանը 282 օր ապօրինի կալանավորված է` մեր Մայր Աթոռը պաշտպանող խոսքի համար: Իրավունքից և օրենքից դուրս այս քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվեց: Այն բաղկացած է 135 հատորից: Այդ «հատորներին» ծանոթանալու համար մեզ տրվել էր շուրջ 15 ժամ: Ի դեպ, այդ գործողությամբ Քննչականը ևս ընդունեց, այս գործը Սամվել Կարապետյանին չի վերաբերում: Վստահ եղեք՝ սա ևս հաղթահարելու ենք. և հաղթանակներ շատ են լինելու ։

«Предварительное следствие по этому уголовному делу, выходившему за рамки закона и права, завершено»: Самвел Карапетян находился под незаконным арестом 282 дня за защиту Первопрестольного Эчмиадзина (видео)
Предварительное следствие по делу, возбужденному против национального благотворителя, председателя партии «Сильная Армения» и кандидата в премьер-министры Самвела Карапетяна, завершено. По этому поводу адвокат Арам Вардеванян отметил:
«Самвел Карапетян находился под незаконным арестом 282 дня за своё выступление в защиту нашего Первопрестольного Святого Эчмиадзина. Предварительное следствие по этому уголовному делу, выходившему за рамки закона и права, завершено. Оно состоит из 135 томов, на ознакомление с которыми нам предоставили около 15 часов.
Следственный комитет фактически признал, что это дело не касается Самвела Карапетяна. Уверяю вас — мы преодолеем и это, и впереди нас ждёт ещё много побед.