Ալեն Սիմոնյանի հետ վիճած Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ խուլիգանություն հոդվածով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել
Ալեն Սիմոնյանի հետ վեճած Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ խուլիգանություն հոդվածով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել. այս մասին Aysoer.am-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։
«ՆԳՆ ոստիկանությունից ստացված հաղորդման համաձայն՝ Մ.Մ.-ն տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով, ուղիղ եթերով՝ 2026 թվականի մարտի 26-ին Երևան քաղաքի Դեմիրճյան փողոցի 1/1 հասցեի մոտ իրականացրել է խուլիգանական գործողություններ, մասնավորապես հայհոյանք և անպարկեշտ արտահայտություններ է հնչեցրել։ Հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով խուլիգանություն կատարելը): Կատարվում է նախաքննություն»,- ասացին ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք, որ երեկ հերթական միջադեպն էր տեղի ունեցել ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի մասնակցությամբ։ Խորհրդարանի դիմաց անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ ակցիա իրականացնող Միքայել Մարգարյանը և Ալեն Սիմոնյան միմյանց հայհոյել էին։

В отношении Микаела Маргаряна, спорившего с Аленом Симоняном, возбуждено уголовное дело по статье о хулиганстве
В Следственном комитете сообщили, что в отношении Микаела Маргаряна возбуждено уголовное дело по статье о хулиганстве.
«Согласно сообщению от полиции МВД, М.М., используя информационные и коммуникационные технологии, в прямом эфире 26 марта 2026 года возле адреса: г. Ереван, ул. Демирчяна 1/1, совершил хулиганские действия, в частности произнёс оскорбления и непристойные выражения», — сообщили СМИ в Следственном комитете.
Напомним, что вчера произошёл очередной инцидент с участием председателя парламента Армении Алена Симоняна. Микаел Маргарян, принимавший участие в акции перед парламентом вместе с родственниками пропавших без вести военнослужащих, и спикер парламента Ален Симонян обменялись оскорблениями.