Ո՞վ կարող է Հայաստանը հանել աղքատությունից. «Ուժեղ Հայաստան»-ը Սիսիանում ներկայացրել է իր պատասխանը (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները նախօրեին աշխատանքային այցով Սյունիքի մարզում էին։
Առաջին կանգառը Սիսիան քաղաքն էր, որտեղ տեղի ունեցավ կուսակցության անդամների հանդիպումը կուսակցության Սիսիան համայնքի համակիրների հետ։
Հանդիպման ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը սիսիանցիներին ներկայացրել է կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի տնտեսական և անվտանգային ծրագրերը, ինչպես նաև՝ Սամվել Կարապետյանի՝ քաղաքականություն մտնելու պատճառները.
«Այլընտրանք ունենալով ուղղակի հանգիստ կյանք ապրելու, Սամվել Կարապետյանը որոշել է հանգիստ կյանք չապրել, մտնել դրա տակ ու փորձել փոխել և փոխելու է։ Այլ՝ ուրիշ ուժ, եթե դուք տեսնում եք, ասեք՝ ով կարող է Հայաստանը հանել աղքատությունից։ Ո՞վ այդ փորձը ունի, որ Հայաստանը կհանի աղքատությունից։ Որևէ մեկը չկա, որ տնտեսական անցյալ ունենա՝ այնպես, որ տասնյակ հազարավոր մարդկանց հետ աշխատած լինի, իմանա՝ ոնց է այդ աղքատությունը հաղթահարվում»։
Խոսելով կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի անցած ճանապարհի մասին՝ Նարեկ Կարապետյանը նշել է, որ կուսակցության նախագահն աշխարհի տարբեր երկրներում նույն ճանապարհն անցել է։ Այնպես չէ, որ մի երկրում է հաջողության հասել՝ երեք-չորս երկրում Սամվել Կարապետյանն ունի իրա տնտեսական միավորները։ Նարեկ Կարապետյանը շեշտել է, որ Սամվել Կարապետյանն իր ներուժը ներդնում է Հայաստանի զարգացման համար և չունի և չի կարող ունենալ այլ մոտիվացիա, քան Հայաստանի զարգացումը, քանի որ լինելով ֆինանսապես ապահովված՝ նա կլինի Հայաստանի միակ առաջնորդը, որը որևէ բանի կարիք չի ունենալու իշխանության գալուց հետո։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տնտեսության, անվտանգային, սոցիալական, կրթական և մի շարք այլ հարցերի, ինչպես նաև համայնքների համաչափ զարգացման մարտահրավերներին։

Кто сможет вывести Армению из бедности? — «Сильная Армения» представила свой ответ в Сисиане (видео)
Члены партии «Сильная Армения» накануне находились с рабочим визитом в Сюникской области.
Первой остановкой стал город Сисиан, где состоялась встреча членов партии с активистами общины Сисиан.
Во время встречи член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян представил жителям Сисиана экономические программу и программу безопасности, а также причины, по которым председатель партии Самвел Карапетян решил вступить в политику.
«Имея возможность просто спокойно жить, Самвел Карапетян решил не жить спокойно, войти в процесс и попытаться изменить ситуацию — и он это сделает. Скажите, какая другая сила сможет вывести Армению из бедности? Кто имеет такой опыт, чтобы действительно победить бедность в стране? Никто не имеет экономического прошлого, работал с десятками тысяч людей и знает, как преодолевается бедность», — сказал Нарек Карапетян.
Говоря о пройденном пути председателя партии Самвела Карапетяна, Нарек Карапетян отметил, что он прошёл этот путь в разных странах мира. «Это не так, что он добился успеха в одной стране — в трёх-четырёх странах у Самвела Карапетяна есть экономические достижения. Он вкладывает свой потенциал в развитие Армении и не имеет и не может иметь иной мотивации, кроме развития страны, поскольку, будучи финансово обеспеченным, он станет единственным лидером Армении, которому не потребуется что-либо для прихода к власти».
В ходе встречи также обсуждались вопросы экономики, безопасности, социальной сферы, образования, а также вызовы равномерного развития общин.