Մեծագույն ցավ եմ ապրում, որ հասել ենք մի կետի, երբ ինչ-որ մեկը կարող է վիրավորել պետության խորհրդարանի նախագահին, պատգամավորին. Գեղամ Նազարյան (Տեսանյութ)
27/03/2026 16:49
Մեծագույն ցավ եմ ապրում, որ հասել ենք մի կետի, երբ ինչ-որ մեկը որոշում է, որ կարող է վիրավորել, հայհոյել պետության խորհրդարանի նախագահին, պատգամավորին. Ֆեյսբուքյան եթերում ասաց ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը՝ անդրադառնալով Ալեն Սիմոնյանի մասնակցությամբ հայհոյանքի միջադեպին։
Նազարյանը նշեց, որ Ալեն Սիմոնյանի միջադեպից առաջ միջադեպ էր եղել նաև իր հետ, երբ ինքը Բաղրամյանի մուտքով ներս էր մտնում ԱԺ։ «Այնտեղ նստած էին մի խումբ մարդիկ, որոնց ես ճանաչում էի, և նրանց թվում էր Արսեն անունով մի մարդ, որը պատերազմում անհետ կորած հերոսներից մեկի հորղեբայրն է։ Այս մարդը հաճախ մոռանում է, թե ովքեր են իր հարազատները և իրեն պահում է տղամարդուն ոչ վայել ձևով։ Ես կիրթ, հանգիստ, սիրալիր բարևեցի և ներս էի մտնում, նա իրեն թույլ տվեց անհարգալից արտահայտություններ և ասաց՝ «քո նմանի բարևը մենք չենք ընդունում»։ Չգիտեմ՝ ինչ նկատի ունի «իմ նմանի» ասելով, երևի ինքը կիմանա, հետո էլ իր խղճի առաջ կպատասխանի»,-ասաց նա և քաղաքական ուժերին կոչ արեց իրենց նպատակների համար չօգտագործել հերոսների հարազատներին։
«Ձեզ թվում է՝ Ազգային ժողովի նախագահը կամ պատգամավորը տղամարդ չի կամ մարդ չի՞, զգացմունքներ չունի՞, ինքնասիրություն չունի՞: Դուք պետք է հայհոյեք, իսկ ինքն ասի՝ այո՛, ժողովրդավարության շրջանակներում մենք ձեզ չպետք է պատասխանենք: Ո՛չ, ձեզ պետք է պատասխանենք»,-ասաց նա և նշեց, որ սեռական բնույթի հայհոյանքի համար պետք է պատժվեն ավելի խիստ։

Испытываю огромную боль от того, что мы дошли до точки, когда кто-то может оскорблять председателя парламента или депутата — Гегам Назарян (видео)
27/03/2026 17:05
«Испытываю огромную боль от того, что мы дошли до той точки, когда кто-то решает, что может оскорблять или обругать председателя парламента или депутата», — заявил депутат НС Армении Гегам Назарян в прямом эфире Facebook, комментируя инцидент с участием Алена Симоняна.
Назарян отметил, что до инцидента с Симоняном имел место случай и с его участием, когда он входил в парламент через вход Баграмяна. «Там сидела группа людей, которых я знал, и среди них был человек по имени Арсен, крестный отец одного из пропавших на войне героев. Этот человек часто забывает, кто его родственники, и ведет себя неподобающим образом. Я приветливо и спокойно поздоровался, заходя внутрь, а он позволил себе неуважительные выражения и сказал: "Приветствие от таких, как ты, мы не принимаем". Не знаю, что он имел в виду под "таких, как ты", наверное, он сам разберется и ответит перед своей совестью», — сказал Назарян, призвав политические силы не использовать родственников героев для своих целей.
«Вам кажется, что председатель парламента или депутат не человек, что у него нет чувств или самоуважения? Вы хотите их оскорблять, а они должны сказать: "Да, мы должны это терпеть в рамках демократии?" Нет, мы должны дать ответ. При этом за оскорбления сексуального характера наказание должно быть особенно строгим», — добавил он.