Պետք է որոշենք ուզո՞ւմ ենք մեր երկրում ունենալ լուրջ ղեկավար, թե՞ մարդ, ով ամեն օր մի նոր «հետաքրքիր» նյութով համաշխարհային մամուլին մեզ վրա զարմանալու առիթ է տալիս․ Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
28/03/2026 09:50
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների Սյունիք կատարած աշխատանքային այցելության հերթական կանգառը Ագարակ (Մեղրի) համայնքն էր։
Աջակիցների հետ հանդիպման ընթացքում Նարեկ Կարապետյանը խոսել է Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ու անվտանգային ծրագրերից։
«Մենք պետք է որոշենք՝ մենք ի՞նչ ապագա ենք ուզում մեր երկրում ունենալ։ Մենք ուզում ենք ունենալ ապահո՞վ երկիր, թե՞ ուզում ենք մի  դուռ բացել մեզ համար, որը հետագայում կբերի էլ ավելի գլխացավանքներ։
Մենք ուզո՞ւմ ենք մեր երկրում ունենալ հավասարակշիռ, լուրջ ղեկավար, թե՞ ունենալ մարդ, ով ամեն օր մի նոր «հետաքրքիր» նյութով համաշխարհային մամուլին մեզ վրա, չեմ ուզում ասել ծիծաղելու, բայց զարմանալու առիթ է տալիս։
Տեսեք՝ ի՞նչ են անում մեր հարևանները։ Թուրքերը զարգացնում են իրենց նավատորմը, տեխնիկան են զարգացնում, ճանապարհ են բացում դեպի Չինաստան։ Ադրբեջանցիները ի՞նչ են անում․ կապվում են Թուրքիայի հետ, ճանապարհ են ուզում, զարգացնում են իրենց տնտեսությունը, ռազմական ուժն են զարգացնում, Կասպից ծովով նավահանգիստներ են կառուցում։ Ի՞նչ ենք անում մենք․․․ Մենք կուկուրուզ ենք ուտում...  Ի՞նչ ենք անում այս լուրջ աշխարհի փոփոխությունների ֆոնին»,- համակիրների հետ հանդիպմանը ասել է կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Ապա անդրադարձել է հարցին, թե ինչո՞ւ է Սամվել Կարապետյանը մտել քաղաքականություն։
«Գիտեք, որ հնարավորություններ ունի, բոլոր հնարավորություններն ունի՝ այս ամենից հեռու մնալու, նայելու, թե իր երկրում ինչ է կատարվում։ Բայց եկեք հեռու մնանք եկեղեցու դեմ հարձակումներից։ Պատկերացրեք՝ հեռու էինք մնում, պատկերացրեք՝ հեռու էինք մնում, երբ պայմանագիր էինք կնքում, որից հետո բացում էին Հայաստանի դռները ադրբեջանցիների առաջ, որովհետև Ադրբեջանի ղեկավարը ամեն անգամ այդ հարցն է բարձրացնում․․․ Դեռ բարձրացնում է։ Պատկերացրեք՝ հեռու ենք, երբ որ մեր տնտեսությունից ոչ մի բան չի մնում՝ միայն պետական պարտքն է ավելանում։
Պատկերացնու՞մ եք, մեր պետական պարտքն ութ տարվա ընթացքում մի քանի անգամ կրկնապատիկ ավելացել է, ավելի շատ է ավելացել, քան վերջին 28 տարվա ընթացքում։ Սա ցույց է տալիս մի հետաքրքիր օրինաչափություն․ կառավարիչը չի տիրապետում իրավիճակին, կառավարչի փոփոխություն է պետք»,- ընդգծել է Նարեկ Կարապետյանը` եզրափակելով, որ Ուժեղ Հայաստանի քաղաքացին չի՛ լինելու աղքատ երկրի քաղաքացի։

Нужно решить, хотим ли мы иметь в стране серьёзного руководителя или человека, который каждый день даёт мировой прессе новый «интересный» повод удивляться нам — Нарек Карапетян
28/03/2026 10:32
Очередной остановкой рабочей поездки членов партии «Сильная Армения» в Сюникскую область стала община Агарак.
В ходе встречи со сторонниками член совета партии Нарек Карапетян представил экономическую программу и программу безопасности Самвела Карапетяна.
«Мы должны определиться, какое будущее хотим видеть в нашей стране. Хотим ли мы безопасное государство или открыть для себя дверь, которая в дальнейшем принесёт ещё больше проблем.
Хотим ли мы иметь в стране взвешенного, серьёзного руководителя или человека, который каждый день новым "интересным" материалом даёт мировой прессе повод, не хочу сказать для смеха, но для удивления.
Посмотрите, что делают наши соседи. Турция развивает свой флот, модернизирует технику, прокладывает путь в направлении Китая. Азербайджан укрепляет связи с Турцией, стремится открыть транспортный коридор, развивает экономику и военную мощь, строит порты на Каспийском море. А что делаем мы? Мы едим кукурузу… Что мы делаем на фоне этих серьёзных мировых изменений?» — сказал Карапетян.
Он также прокомментировал вопрос о том, почему Самвел Карапетян решил заняться политикой.
«Вы знаете, что у него есть все возможности держаться в стороне и наблюдать за происходящим в стране. Но можно ли оставаться в стороне, когда происходят нападки на церковь? Можно ли оставаться в стороне, когда подписываются соглашения, после которых открываются двери Армении перед Азербайджаном? Можно ли оставаться в стороне, когда от экономики почти ничего не остаётся, а растёт лишь государственный долг.
Представьте, государственный долг за восемь лет увеличился в несколько раз — больше, чем за предыдущие 28 лет. Это показывает одну закономерность: управленец не владеет ситуацией, необходима смена управленца», — подчеркнул Нарек Карапетян, добавив, что гражданин «Сильной Армении» не будет гражданином бедной страны.