Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն սահմանեցին
«Աժ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և մի խումբ անձանց միջև Երևանի Դեմիրճյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակներում միջադեպի մասնակից Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ դատարանը որպես խափանման միջոց է կիրառել վարչական հսկողությունը և բացակայելու արգելքը»,- լրատվամիջոցներին հայտնել են  Քննչական կոմիտեից։
Նշել են, որ Միքայել Մարգարյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով («տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով խուլիգանություն կատարելը»)։
Հիշեցնենք՝ Միքայել Մարգարյանին, ինչպես նաև Արսեն Վարդանյանին 2 օր առաջ էին ձերբակալել՝ Ալեն Սիմոնյանի հետ հայտնի միջադեպից հետո, սակայն ազատ էին արձակել, երեկ Մարգարյանին կրկին ձերբակալել էին, այսօր էլ նրա նկատմամբ վարչական հսկողություն սահմանեցին։

В отношении Микаела Маргаряна установлен административный надзор
В рамках уголовного производства, возбужденного по факту инцидента между председателем Национального собрания Армении Аленом Симоняном и группой лиц на улице Демирчяна, суд избрал в отношении участника инцидента Микаела Маргаряна меру пресечения в виде административного надзора и запрета на выезд из страны. Об этом сообщили СМИ в Следственном комитете Армении.
Отмечается, что в отношении Маргаряна возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 3 части 2 статьи 297 Уголовного кодекса («хулиганство с использованием информационных или коммуникационных технологий»).
Напомним, что Микаел Маргарян, а также Арсен Варданян были задержаны два дня назад после резонансного инцидента с Аленом Симоняном, однако затем были освобождены. Накануне Маргарян был задержан повторно, а сегодня в отношении него применили административный надзор.