Նախնական տվյալներով՝ 3 անչափահաս մտել են «Կանազի» շենք, կիթառ նվագել, տաքանալու համար այրել են գույք. Մանրամասներ
28/03/2026 10:13
ՆԳՆ Համայնքային ոստիկանության և ԱԱԾ ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում՝ մարտի 27-ին 3 անձ հայտնաբերվել և ներկայացվել են նախաքննական մարմին, որոնք կասկածվում են մարտի 25-ին Ազատության պողոտայում գտնվող շինության ներսում գույք այրելու մեջ:
«Նախնական տվյալներով՝ 3 անչափահաս մտել են շենք, կիթառ նվագել, տաքանալու համար այրել են գույք, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել։ Կատարվում է նախաքննություն»,-հայտնում են ՆԳՆ-ից։

По предварительным данным, трое несовершеннолетних вошли в здание «Каназ», играли на гитаре и, чтобы согреться, сожгли имущество — подробности
28/03/2026 10:37
В результате совместных мероприятий сотрудников общинной полиции МВД и Службы национальной безопасности Армении 27 марта были выявлены и доставлены в орган предварительного следствия три человека, подозреваемые в поджоге имущества внутри здания, расположенного на проспекте Азатутян 25 марта.
«По предварительным данным, трое несовершеннолетних проникли в здание, играли на гитаре и, чтобы согреться, подожгли имущество, в результате чего возник пожар. Проводится предварительное следствие», — сообщили в Министерство внутренних дел Армении.