«Խուճապի չմատնվել». Փրկարար ծառայությունը տեղեկատվություն է տրամադրել առատ տեղումների հետևանքների վերաբերյալ
Փրկարար ծառայությունը տեղեկատվություն է տրամադրել առատ տեղումների հետևանքների վերաբերյալ՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ.
«Մարտի 28-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվել են ահազանգեր՝ Սյունիքի և Տավուշի մարզերում գետերում ջրի մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ։
Ահազանգերի նշված վայրերում աշխատանքներ են իրականացրել Փրկարար ծառայության ստորաբաժանումները, ինչպես նաև համայնքապետարանների կոմունալ ծառայության աշխատակիցները․ վնասներ և տուժածներ չկան։
Մյուս մարզերում գետերի մակարդակի բարձրացման վերաբերյալ ահազանգեր չեն ստացվել։
Սյունիքի մարզում ահազանգեր են ստացվել ավտոճանապարհներին քարաթափումների վերաբերյալ, ինչի հետևանքով ճանապարհները դարձել են միակողմանի երթևեկելի, նաև սահմանափակվել է երթևեկությունը։ Փրկարարները սահմանված կարգով օպերատիվորեն արձագանքել են բոլոր ահազանգերին, ինչի արդյունքում երթևեկությունը վերականգնվել է։
Փրկարարները համագործակցել են նաև Ոստիկանության պարեկային ծառայության և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների հետ՝ իրականացնելով քարերի հեռացման աշխատանքներ։
Հորդորում ենք հետևել բացառապես պաշտոնական տեղեկատվությանը, խուճապի չմատնվել և անհրաժեշտության դեպքում անհապաղ զանգահարել ՀՀ ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն»։

«Не паникуйте»: спасательная служба представила информацию о последствиях обильных осадков
«По состоянию на 17:00 28 марта в центр оперативного управления 112 Министерство внутренних дел Армении поступили сообщения о повышении уровня воды в реках Сюникской и Тавушской областей.
В указанных местах работы проводили подразделения Спасательной службы, а также сотрудники коммунальных служб общин. Пострадавших и ущерба нет.
Сообщений о повышении уровня рек в других областях не поступало.
В Сюникской области также поступали сообщения о камнепадах на автодорогах, в результате чего движение дорог стало частично односторонним, а также движение было ограничено. Спасатели оперативно отреагировали на все вызовы, после чего движение было восстановлено.
Спасатели взаимодействовали также с сотрудниками патрульной службы полиции и дорожных служб, проводя работы по очистке проезжей части от камней.
Призываем следовать исключительно официальной информации, не паниковать и при необходимости немедленно звонить в центр оперативного управления 112 МВД Армении», — говорится в сообщении.