Փաշինյանը կմեկնի Ռուսաստան
«Շուտով գնալու եմ Ռուսաստան։ Մենք կապերը պահում ենք»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Փաշինյանը՝ Երևանում քաղաքացիների հետ շփման ընթացքում՝ արձագանքելով քաղաքացիներից մեկի դիտարկմանը Ռուսաստանի հետ կապերի վերաբերյալ։
Նա նաև ընդգծել է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի համար բարեկամ երկիր է։ Ավելի վաղ՝ մարտի 23-ին, տեղի էր ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել էին երկկողմ օրակարգի հարցեր և պայմանավորվել էին առաջիկայում քննարկումները շարունակել նաև հանդիպման ձևաչափով։

Никол Пашинян поедет в Россию
«Скоро поеду в Россию. Мы поддерживаем связи», — передаёт Арменпресс слова Пашиняна, сказанные в ходе общения с гражданами в Ереване в ответ на замечание одного из них о связях с Россией.
Он также подчеркнул, что Россия является дружественной страной для Армении. Ранее, 23 марта, состоялся телефонный разговор премьер-министра Армении Николa Пашиняна с президентом России Владимиром Путином.
Собеседники обсудили вопросы двусторонней повестки и договорились продолжить обсуждения в формате личной встречи.