«Ուժեղ Հայաստանի»-ի քաղաքականության հիմքում զինվորի անվտանգությունն է. Քննարկում «խելացի սահմանների» շուրջ (Տեսանյութ)
30/03/2026 18:22
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արման Պետրոսյանը, ով ծառայել է Արցախի Հանրապետության մարտական դիրքերում, կամավոր մասնակցել է քառօրյա և 44-օրյա պատերազմներին, ինչպես նաև 2022 և 2023 թթ. մարտական գործողություններին, ներկայացրել է «Ուժեղ Հայաստան»-ի անվտանգային ծրագրի դրույթները՝ շեշտելով՝ իրենց առաջարկած «Խելացի սահմաններ» համակարգի միջոցով հնարավոր է առաջնագիծը համալրել անհրաժեշտ տեխնիկայով ու տեխնոլոգիաներով և 90 տոկոսով կրճատել առաջնագծում զինվորների ներկայությունը։

В основе политики «Сильной Армении» — безопасность военнослужащего: дискуссия на тему «умные границы» (видео)
30/03/2026 18:33
Член партии Сильная Армения Арман Петросян, который служил на боевых позициях Республики Арцах, добровольно участвовал в Четырёхдневной и 44-дневной войнах, а также в боевых действиях 2022 и 2023 годов, представил положения программы безопасности партии «Сильная Армения».
Он подчеркнул, что с помощью предложенной ими системы «Умные границы» возможно снабдить передовую необходимой техникой и технологиями, а присутствие солдат на линии фронта можно сократить на 90 процентов.
«В основе нашей политики — безопасность военнослужащего», — заявил Петросян.