Պահանջված բուժծառայությունը հասանելի կդառնա Սյունիքի քաղաքացիներին
Առողջապահության նախարարի տեղակալ Արմեն Գասպարյանը երկօրյա այցով Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերում էր. այս մարզերի շտապօգնության ծառայություններում մեկնարկում են Հանրապետական շտապօգնությանը միանալու աշխատանքները:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Մեղրիում, Քաջարանում, Կապանում, Գորիսում և Սիսիանում  Հանրապետական շտապօգնության ծառայության տնօրեն Սահակ Հակոբյանի և ՇՕ բուժական գծով տեղակալ Էդուարդ Վարդանյանի հետ նախարարի տեղակալը մասնակցել է շտապօգնության նոր կայանների տեղորոշման աշխատանքներին, քննարկել կայանների կառուցման, վերազինման նախագծերը:
Արմեն Գասպարյանը եղել է նաև Գորիսի հայ-ֆրանսիական սրտաբանական կենտրոնում, որտեղ նախատեսվում է ներդնել պետական կարևորագույն ծրագրերից մեկը` Կաթվածի ազգային ծրագիրը. այսպիսով շատ պահանջված այս բուժծառայությունը տեղում հասանելի կդառնա Սյունիքի մեր քաղաքացիներին:
Հանրապետական շտապօգնությանը միանալու աշխատանքները Վայոց ձորում ևս կայանների տեղորոշման փուլում է. փոխնախարարը մասնակցել է այդ աշխատանքներին, այցելել է Ջերմուկի, Վայքի և Եղեգնաձորի բուժկենտրոններ և պոլիկլինիկաներ:
Այս մարզերի` Հանրապետական շտապօգնության ծառայությանը միանալով` կամբողջանա Միասնական շտապօգնության ծառայության գործարկումը:

Жителям Сюника станет доступна необходимая медицинская услуга
Заместитель министра здравоохранения Армен Гаспарян совершил двухдневный визит в Сюникскую и Вайоцдзорскую области. В службах скорой помощи этих регионов начинаются работы по присоединению к Республиканской службе скорой помощи.
Как сообщили в министерстве здравоохранения, в Мегри, Каджаране, Капане, Горисе и Сисиане заместитель министра вместе с директором Республиканской службы скорой помощи Сааком Акопяном и заместителем по медицинской части Эдуардом Варданяном участвовал в определении мест для новых постов скорой помощи, обсудил проекты строительства и перевооружения этих постов.
Армен Гаспарян также посетил армяно-французский кардиологический центр в Горисе, где планируется внедрение одной из ключевых государственных программ — Национальной программы «Борьба с инфарктом и инсультом». Таким образом, эта востребованная медицинская услуга станет доступной на месте для жителей Сюника.
Работы по присоединению к Республиканской службе скорой помощи в Вайоц Дзоре находятся на стадии определения мест для постов. Заместитель министра участвовал в этих работах, посетил медицинские центры и поликлиники Джермука, Вайка и Ехегнадзора.
Присоединившись к Республиканской службе скорой помощи, эти регионы завершат запуск Единой службы скорой помощи.