Իշխանությունների ձեռքին գործիք դարձած իրավապահների նկարած անհաջող ֆիլմը և մոնտաժված ձայնագրությունը հայտնի ձեռագիր է. Մարիաննա Ղահրամանյան
30/03/2026 17:02
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը Հայաստանի առաջատար ընդդիմադիր ուժն է, որը մոբիլիզացնում է հասարակության զգալի մասին և վայելում նրա անվերապահ աջակցությունը, ինչը անհանգստացնում և վախեցնում է իշխանություններին, հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
Առաջիկա ընտրական գործընթացում միակ աղաղակող ու շարունակական ապօրինի գործողությունը մեր կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի  խայտառակ, ակնհայտ ապօրինի, շուրջ տասն ամիսների տևող կալանքն է։
«Ուժեղ Հայաստան»-ը իր գործունեությունը ծավալում է Սահմանադրության և օրենքի շրջանակներում։   Իշխանությունների ձեռքին գործիք դարձած իրավապահների նկարած անհաջող ֆիլմը  և մոնտաժված ձայնագրությունը հայտնի ձեռագիր է։
Ակնհայտ է, որ  այն այլևս որևէ մեկին հետաքրքիր չէ, քանի որ բոլորը գիտեն` օրվա իշխանությունները հետապնդում են մարդկանց նույնիսկ մեկ նախադասության համար, իսկ անմեղության կանխավարկածը մոռացված արժեք է»,- նշել է նա։

Марианна Каграманян: неудачный фильм и смонтированная запись правоохранителей, ставших инструментом в руках власти, — это известный почерк
30/03/2026 17:17
«Партия «Сильная Армения» является ведущей оппозиционной силой в Армении, мобилизующей значительную часть общества и пользующейся его безусловной поддержкой, что вызывает обеспокоенность и действия со стороны властей», — заявила пресс-секретарь партии Марианна Каграманян.
«Единственным вопиющим и непрерывным нарушением в предстоящем избирательном процессе является позорный и очевидно незаконный арест на протяжении почти десяти месяцев нашего лидера Самвела Карапетяна», — подчеркнула она.
«Партия «Сильная Армения» действует в рамках Конституции и закона. Неудачный фильм и смонтированная запись, созданные правоохранительными органами, превращёнными властью в инструмент, — это известный всем почерк.
Очевидно, что это больше никого не интересует, поскольку все знают: нынешние власти преследуют людей даже за одно предложение, а презумпция невиновности стала забытым принципом», — добавила Каграманян.
Напомним, что сегодня Антикоррупционный комитет сообщил о выявленных нарушениях со стороны движения "По-нашему" в части предоставления избирательного подкупа и запрета благотворительной деятельности в период выборов.