Շնորհակալություն եմ հայտնում ինձ ՀՀ վարչապետի թեկնածու լինելու պատվին արժանացնելու համար․ Փաշինյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներքին ընտրությունների երկու փուլերն ավարտված եւ ամփոփված են։ Սահմանված ժամկետում քվեարկության արդյունքների բողոքարկման դիմումներ չեն ստացվել, հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում Հաշվիչ հանձնաժողովի բոլոր անդամներին, հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Արշակյանի գլխավորությամբ, փակ–գաղտնի քվեարկության երկու փուլերը բարձր մակարդակով եւ ըստ էության անթերի կազմակերպելու համար։
Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր կուսակցական ընկերներիս՝ ինձ կրկին վստահության քվե տալու, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորելու եւ ՀՀ վարչապետի թեկնածու լինելու պատվին արժանացնելու համար։
Շնորհակալություն եմ հայտնում ՔՊ Վարչությանը կուսակցության քաղաքական ավանդույթներին հավատարիմ մնալու եւ Հայաստանի Հանրապետությունում նոր քաղաքական ստանդարտ սահմանելու համար։

Благодарю Вас за оказанную мне честь быть кандидатом на пост премьер-министра Республики Армения — Пашинян
«Завершены и подведены итоги двух этапов внутренних выборов партии «Гражданский договор». В установленный срок жалоб на результаты голосования не поступило», — сообщил Пашинян.
«Благодарю всех членов Счётной комиссии, во главе с её председателем Акопом Аршакяном, за организацию двух этапов закрытого тайного голосования на высоком уровне и, по сути, безупречно.
Благодарю всех моих партийных соратников за повторное оказание мне доверия, за выдвижение меня во главе избирательного списка партии «Гражданский договор» и за честь быть кандидатом на пост премьер-министра Республики Армения.
Благодарю Правление партии за приверженность политическим традициям партии и за установление нового политического стандарта в Республике Армения.