Ռուբեն Ռուբինյան, գրազ, ուրեմն գրազ, բայց տղավարի. Ալիկ Ալեքսանյան
«Ռուբեն Ռուբինյան, գրազ, ուրեմն գրազ, բայց տղավարի: Էնպես չլինի, որ Փաշինյանի նման 5 րոպե հետո ասես՝ ես էդպիսի բան չեմ ասել: Էդ լավ է, որ դուք արդեն համոզվել ու հասկացել եք, որ հանրապետության հաջորդ վարչապետը լինելու է Սամվել Կարապետյանը: Ուրեմն նայի՝ ինչ ենք անում. ոնց որ մենք մեր կուսակցության համագումարին հայտարարել ենք՝ Սամվել Կարապետյանը լինելու է ՀՀ հաջորդ վարչապետը, ինչ դրեցիք, կրկնակին մենք ենք դնում»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրված տեսանյութում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ արձագանելով ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի՝ գրազի վերաբերյալ հայտարարությանը:
«Առաջարկում եմ, օրինակ, դնեք Հայկ Կոնջորյանի տները, Արարատ Միրզոյանի տունը, նախկինները կերազեին սենց տուն ունենային: Ինչ դրեցիք, կրկնակին մենք ենք դնում»,-դիմելով Ռուբեն Ռուբինյանին` ասել է Ալիկ Ալեքսանյանը:
Նշենք, որ իշխանությունն ու ընդիմությունը իրար հետ սկսկել են գրազներով խոսել:
Ավելի վաղ Գավառում քաղաքացիների հետ հանդիպմանը Նարեկ Կարապետյանը գրազ է եկել, որ «Ուժեղ Հայաստան»-ը իր ձայնը չի տալու Ռոբերտ Քոչարյանին:
Ռուբեն Ռուբինյանը Նարեկ Կարապետյանի գրազի առաջարկը հրապարակային ընդունել էր՝ հայտարարելով՝ «ընտրություններից հետո, անկախ արդյունքներից, ուզում է՝ 100 % քվե հավաքեն, իրենց ձայները տալու են ոչ թե Կարապետյանին, այլ ուրիշ մարդու․ գրազ եմ գալիս 1 միլիարդ դոլարի վրա»:

Рубен Рубинян, держим пари — но по-мужски: Алик Алексанян
Член партии «Сильная Армения» Алик Алексанян в размещённом на своей странице в Facebook видеоролике отреагировал на заявление вице-спикера Национального собрания Армении Рубена Рубиняна о пари.
«Рубен Рубинян, держим пари — значит держим пари, но по-мужски. Чтобы потом не получилось, как у Никола Пашиняна, когда через пять минут скажете, что такого не говорили. Хорошо, что вы уже убедились и поняли, что следующим премьер-министром Республики станет Самвел Карапетян. Тогда смотрите, что делаем: как мы объявили на съезде нашей партии, что Самвел Карапетян станет следующим премьер-министром Армении, — что поставите, мы поставим вдвойне», — сказал он.
«Предлагаю, к примеру, поставить дома Айка Конджоряна, дом Арарата Мирзояна — прежние власти мечтали бы о таких домах. Что поставите, мы поставим вдвойне», — добавил Алексанян, обращаясь к Рубиняну.
Отмечается, что представители власти и оппозиции начали обмениваться публичными пари.
Ранее на встрече с гражданами в Гаваре Нарек Карапетян заключил пари, что «Сильная Армения» не отдаст свои голоса Роберту Кочаряну.
В свою очередь Рубинян публично принял предложение Карапетяна, заявив, что «после выборов, независимо от результатов, даже если они наберут 100% голосов, они отдадут свои голоса не Карапетяну, а другому человеку; держу пари на 1 миллиард долларов».