Փաշինյանն ընդունել է ԵՄ առաքելության նոր ղեկավարին, քննարկել են խաղաղության և անվտանգության հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՀՀ–ում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության նորանշանակ ղեկավար Սատու Կոյվուին։
Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Կոյվուին պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու առիթով և կարևորել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը մեր երկրում։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ՀՀ–ԵՄ հարաբերություններն ունեն զարգացման դինամիկ բնույթ և ընդգծել ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման գործում ԵՄ հետևողական աջակցությունը։
Սատու Կոյվուն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար, անդրադարձել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը։ Նա վստահություն է հայտնել, որ ՀՀ Կառավարության գործընկերների հետ կշարունակվի սերտ համագործակցությունն ու ակտիվ երկխոսությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատմանը, ինչպես նաև տարածաշրջանում կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցերի։

Nikol Pashinyan receives new head of EU mission, discusses peace and security issues
Prime Minister Nikol Pashinyan received the newly appointed head of the European Union Civilian Mission in Armenia, Satu Koivu.
The Prime Minister congratulated Ms. Koivu on assuming the position and highlighted the activities of the EU mission in Armenia. He noted the dynamic development of Armenia-EU relations and emphasized the European Union’s consistent support for strengthening democratic institutions in the country.
Satu Koivu thanked the Prime Minister for the warm reception and touched upon the mission’s ongoing activities. She expressed confidence that close cooperation and active dialogue with the Armenian government’s partners would continue.
During the meeting, the sides also discussed issues related to the Armenia-Azerbaijan peace process, as well as regional stability and security.