Ծաղկազարդի օրը, Մինասյան եղբայրներից բացի, այլ երիտասարդ էլ է ձերբակալվել. նա թքել է Փաշինյանի մեքենայի վրա
31/03/2026 16:52
Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնել է, որ կիրակի օրը բացի Դավիթ և Միքայել Մինասյան եղբայրներից ու ազատամարտիկ Գևորգ Գևորգյանից, ևս մեկ երիտասարդ է ձերբակալվել։
Երիտասարդը, ում անունը նույնպես Միքայել է, ձերբակալվել է Էրեբունի համայնքից։ Երիտասարդն աղբ թափելիս է եղել, երբ նկատել է Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունը, թքել է Փաշինյանին սպասարկող մեքենայի վրա։ Նա 48 ժամ անազատության մեջ մնալուց հետո ազատ է արձակվել։
«Մեր երեխեքը վատ օրինակ են վերցնում Ալեն Սիմոնյանից», - ֆեյսբուքյան եթերում ասաց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Երեխե՛ք, Ալեն Սիմոնյանից օրինակ մի վերցրեք»,-ասաց Մելիքյանը։
Փաստաբանն ասաց, թե դատախազը երիտասարդ Միքայելի արարքը որակել է որպես խուլիգանություն.
«Խուլիգանություն է որակվել ոչ միայն թքելու փաստը, այլ նաև այն, որ երիտասարդն ասել է, թե «թուրքը ծախել է մեր հողերը»»։
«Սա նաև Ալեն Սիմոնյանի մեղադրանքն է։ Ի՞նչ է, Ալեն Սիմոնյանի արարքը խուլիգանություն չէր, իսկ երիտասարդի արարքը խուլիգանությո՞ւն է»,-նկատեց Մելիքյանը։

В день Цахкзарда, кроме братьев Минасян, был задержан еще один молодой человек: он плюнул на автомобиль Пашиняна
31/03/2026 16:59
Адвокат Рубен Меликян сообщил, что в воскресенье, помимо братьев Давида и Микаела Минасянов и борца за свободу Геворга Геворгяна, был задержан ещё один молодой человек.
Молодой человек, которого также зовут Микаeл, является жителем общины Эребуни. Молодой человек выбрасывал мусор, когда заметил кортеж Никола Пашиняна и плюнул на автомобиль, обслуживающий Пашиняна. После 48 часов содержания под стражей молодой человек был освобождён.
«Наши дети берут плохой пример с Алена Симоняна», — сказал адвокат Рубен Меликян в прямом эфире Facebook.
«Дети, не берите пример с Алена Симоняна», — подчеркнул он.
Адвокат добавил, что прокуратура квалифицировала поступок молодого Микаела как хулиганство.
«Хулиганством признан не только сам факт плевка, но и то, что молодой человек сказал: "турок продал наши земли"».
«Это также обвинение против Алена Симоняна. Как же так: поступок Алена Симоняна — не хулиганство, а поступок молодого человека — хулиганство?» — отметил Меликян.