Ռուբեն Ռուբինյանն ու Վահագն Ալեքսանյանն ինչո՞վ են Շմայսից տարբերվում. թույլ չենք տա սահմանափակել լրագրողներին. Արմինե Օհանյան (Տեսանյութ)
«Հրապարակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Արմինե Օհանյանը պնդում է՝ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունն ամեն ինչ անելու է, որ լրագրողների կյանքը դժոխքի վերածի։
Ըստ Արմինե Օհանյանի՝ լրատվամիջոցների դեմ դատական գործընթացներով իշխանությունները ցույց են տալիս, որ ոչնչի առաջ կանգ չեն առնելու։
«Լրագրողների գլխավոր խնդիրն այն է, որ չվախենան, մենք պետք է շարունակենք մեր գործը՝ անկախ նրանից, թե Ռուբեն Ռուբինյանը, Վահագն Ալեքսանյանն ինչեր կխոսեն»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Օհանյանը։
Նրա խոսքով՝ այդքան հեշտ չէ սահմանափակել լրագրողներին, որովհետև, ի վերջո, ազատ խոսքի պահանջը բնական պահանջ է, որն ամենակարևոր ձեռքբերումներից է, որ Հայաստանն ունեցել է։
«Թույլ չենք տա։ Ռուբեն Ռուբինյանն ու Վահագն Ալեքսանյանն ինչո՞վ են Շմայսից տարբերվում, Շմայսը դեռ կգար, ներողություն կխնդրեր, կասեր՝ «անգրագետ մարդ եմ», իսկ իրենք ասում են՝ «կրթություն ենք ստացել», սա՞ է ձեր շնորհքը»,- ընդգծեց «Հրապարակ»-ի խմբագիրը։
Արմինե Օհանյանը նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանի անձը երկվության մեջ է, անորոշ վիճակում է, անհանգիստ է։
«Երևում է, որ վախեցած է, այս ընտրություններն իրենց շատ նյարդային վիճակում են դրել, չգիտեն իրենց ապագան»,- հավելեց Օհանյանը։

Чем Рубен Рубинян и Ваагн Алексанян отличаются от Шмайса? Не позволим ограничивать журналистов — Армине Оганян (видео)
Главный редактор ежедневной газеты «Грапарак» Армине Оганян заявила, что власть Николa Пашиняна готова на всё, чтобы превратить жизнь журналистов в настоящий ад.
По словам Оганян, судебные процессы против СМИ демонстрируют, что власти не остановятся ни перед чем.
«Главная задача журналистов — не бояться. Мы должны продолжать свою работу, независимо от того, что говорят Рубен Рубинян или Ваагн Алексанян», — сказала Оганян на встрече с журналистами.
Она подчеркнула, что ограничить журналистов не так просто, потому что требование свободы слова — это естественное и одно из важнейших достижений, которых добилась Армения.
«Мы не позволим. Чем Рубен Рубинян и Ваагн Алексанян отличаются от Шмайса? Шмайс бы пришёл, извинился и сказал: "Я необразованный человек". А они говорят: "Мы получили образование". Это и есть ваша заслуга?» — отметила главный редактор газеты «Грапарак».
Оганян также отметила, что личность Николa Пашиняна пребывает в двойственном и нестабильном состоянии, он тревожен.
«Похоже, он напуган. Эти выборы поставили их в очень нервное состояние — они не знают о своем будущем», — добавила она.