Կարևորը մանդատը չէ, այլ աշխատանքի արդյունքը. Գագիկ Ծառուկյան
«Մի հարկի տակ հավաքվել էին պատկառելի կենսագրությամբ, հանրային լուրջ կշիռ ունեցող տարբեր ոլորտների, տարբեր սերունդների հեղինակավոր անձինք, որտեղ կուսակցական պատկանելությունը որևէ նշանակություն չուներ։
Այս նիստին նախորդել էին իմ բազմաթիվ հանդիպումները հանրային, քաղաքական, հասարակական գործիչների, տարբեր շրջանակների ներկայացուցիչների հետ, որի արդյունքը ծրագրի համակարգող խորհրդի պատկառելի ու սոլիդ կազմն է։
Շատ լավ հասկանալով, որ այժմ նախընտրական փուլ է և նախընտրական ցուցակների կազմավորումը անխուսափելի գործընթաց է՝ ես ուզում եմ այս փուլը սկսել իմ շնորհակալության և երախտիքի խոսքով, որովհետև մեր գործընկերների ճնշող մեծամասնությունն ընդունել է շաբաթներ առաջ իմ հրապարակած այն սկզբունքը, որ պաշտոնը չի կարևոր՝ պետությունն է կարևոր, որ մանդատը չի կարևոր, այլ աշխատանքի արդյունքը։
Ես ուղղակի հիացած եմ, որ առ այսօր ում հետ հանդիպել եմ, որևէ մեկը չի դրել մանդատի կամ ցուցակի տեղի խնդիր։
Սա խոսում է թիմային ու անհատական որակների մասին, սա խոսում է թիմի որակի մասին։
Սա հաջողության գրավականն է, քանզի մենք ձևավորում ենք հանրային համագործակցության նոր որակ, նոր խաղի կանոն։
Շատ շատերը ի սկզբանե ասել են, որ չեն հավակնում որևէ ցուցակի և որևէ պաշտոնի, շատերն ասել են՝ ինչպես հարմար կգտնեք, որովհետև սա մեկ ընտրության և մեկ օրվա ծրագիր չէ, այլ Հայաստանի հետպատերազմյան վերականգնման ծրագիր է։
Մենք միասին անցնելու ենք ճանապարհ և վստահաբար հասնելու ենք մեր նպատակին՝ ունենալ երաշխավորված խաղաղություն, բարգավաճ Հայաստան»,-ֆեյսբուքում գրել է Գագիկ Ծառուկյանը։

Главное — не мандат, а результат работы։ Гагик Царукян
«Под одной крышей собрались авторитетные представители разных сфер и поколений с внушительными биографиями и серьёзным общественным весом, при этом партийная принадлежность не имела никакого значения.
Этому заседанию предшествовали мои многочисленные встречи с общественными, политическими деятелями, а также представителями различных кругов, результатом чего стал представительный и солидный состав координационного совета программы.
Прекрасно понимая, что сейчас предвыборный этап и формирование предвыборных списков — неизбежный процесс, я хочу начать этот этап со слов благодарности и признательности, поскольку подавляющее большинство наших партнёров приняло озвученный мной несколько недель назад принцип: важна не должность — важно государство; важен не мандат, а результат работы.
Я искренне восхищён тем, что до сих пор никто из тех, с кем я встречался, не ставил вопрос о мандате или месте в списке.
Это говорит как о командных, так и об индивидуальных качествах, это говорит о качестве команды.
Это является залогом успеха, поскольку мы формируем новое качество общественного сотрудничества и новые правила игры.
Очень многие изначально заявили, что не претендуют ни на место в списке, ни на какую-либо должность; многие говорили — как сочтёте нужным, потому что это программа не одного выбора и не одного дня, а программа послевоенного восстановления Армении.
Мы вместе пройдём этот путь и обязательно достигнем нашей цели — обеспечить гарантированный мир и процветающую Армению», — написал в Facebook Гагик Царукян.