ՀՅ Դաշնակցությունը մարդասիրական օգնություն է փոխանցել Իրանին
Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Բյուրոյի կողմից այսօր դեղեր և դեղորայքային պարագաներ են փոխանցվել ՀՀ-ում Իրանի դեսպանությանը:
ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Արա Պուլուզյանը Yerkir.am-ի հետ հարցազրույցում հայտնել է, որ մարդասիրական այս օգնությունը երախտագիտության դրսևորում է Իրանի ժողովրդի հանդեպ, քանի որ Հայաստանի և Արցախի դժվարին օրերին հարևան և բարեկամ Իրանը եղել է հայ ժողովրդի կողքին:
«Իհարկե, ոչ մի օգնություն էլ չի մեղմի բարեկամ Իրանի ժողովրդի ցավը, սակայն որպես մարդ, որպես բժիշկ, պարտավոր ենք ցավի ու վշտի մեջ գտնվող մարդկանց կողքին լինելու»,- ասել է «Տոնոյան» բժշկական կենտրոնի վիրաբույժ, 44-օրյայի մասնակից Հենրիկ Մարգարյանը` փաստելով, որ բժշկական պարագաներն ընտրելիս իրեն օգնել է պատերազմին մասնակից լինելու փորձառությունը:
Մարդասիրական օգնությունն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի փոխդեսպանը՝ շնորհակալություն հայտնելով այս դժվարին օրերին Իրանի ժողովրդի կողքին լինելու համար:

АРФ «Дашнакцутюн» передала гуманитарную помощь Ирану
Бюро Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» сегодня передало в посольство Ирана в Республике Армения медикаменты и медицинские принадлежности.
Представитель Центрального комитета АРФ «Дашнакцутюн» Арцаха Ара Пулузян в интервью Yerkir.am сообщил, что данная гуманитарная помощь является проявлением благодарности народу Ирана, поскольку в трудные для Армении и Арцаха дни соседний и дружественный Иран находился рядом с армянским народом.
«Разумеется, никакая помощь не сможет облегчить боль дружественного народа Ирана, однако как люди, как врачи, мы обязаны быть рядом с теми, кто переживает боль и скорбь», — заявил хирург медицинского центра «Тоноян», участник 44-дневной войны Генрик Маргарян, отметив, что при выборе медицинских принадлежностей ему помог опыт участия в войне.
Заместитель посла Ирана в Республике Армения принял гуманитарную помощь, выразив благодарность за поддержку, оказанную народу Ирана в эти трудные дни.