Երևանում խոշոր հրդեհ է, 6 մարտական հաշվարկ է մեկնել դեպքի վայր
Մարտի 31-ին, ժամը 18։58-ին ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Սերո Խանզադյան փողոցում այրվում են տներ։
Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչ․ դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս երկու մարտական հաշվարկ։

Крупный пожар в Ереване: на место выехали 6 пожарных расчетов
31 марта в 18:58 в центр оперативного реагирования 112 МВД поступило сообщение о том, что на улице Серо Ханзадяна в Ереване горят дома.
По вызову сложности «1 BIS» на место происшествия выехали четыре пожарных расчета пожарно-спасательного отряда Ереванского управления Спасательной службы МВД, а также дежурная группа отдела организации пожаротушения и спасательных работ.
Затем был объявлен вызов сложности «№2», и на место направились ещё два пожарных расчета пожарно-спасательного отряда Ереванского управления Спасательной службы МВД.