Կալանավորված 18-ամյա Դավիթի մոր վիճակը դատարանի բակում վատացավ (Տեսանյութ)
Սուրբ Աննա եկեղեցում Նիկոլ Փաշինյանի հետ միջադեպի մասնակից երկվորյակ եղբայրներից Դավիթ Մինասյանը դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի որոշմամբ 2 ամսով կալանավորվեց։
Որդու մասին կալանավորման լուրն իմանալուց հետո Դավիթի մոր՝ տիկին Գայանեի առողջական վիճակը վատացավ։
Շտապօգնության մեքենան մոտեցավ դատարանի բակ՝ բուժօգնություն ցույց տալու, սակայն տիկին Գայանեն հրաժարվեց բուժօգնությունից։
Հիշեցնենք՝ նախօրերին եղբայրներից Միքայել Մինասյանի նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրվել բացակայելու արգելքը։
Լրագրողների հետ զրույցում փաստաբան Արմեն Մելքոնյանն ասաց, թե կալանքի վերաբերյալ դատարանի հիմնավորումները դեռ չեն ստացել։
«Գտնում են, որ 12-րդ դասարանի աշակերտը պետք է կալանքի տակ գտնվի, բայց առանձնապես ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող մի շարք անձինք կարող են վարչական հսկողության տակ գտնվել։ Ոչ մի բան հաշվի չառավ դատավորը»,-ասաց փաստաբանը՝ նշելով, թե անպայման բողոքարկելու են որոշումը։

Состояние матери арестованного 18-летнего Давида ухудшилось во дворе суда (видео)
Давид Минасян, один из братьев-близнецов, участвовавших в инциденте с участием Никола Пашиняна в церкви Святой Анны, по решению судьи Мнацакана Мартиросяна был арестован на 2 месяца.
После того как мать Давида, госпожа Гаяне, узнала о мере пресечения в отношении сына, её состояние резко ухудшилось.
Скорая помощь подъехала во двор суда, чтобы оказать медицинскую помощь, однако госпожа Гаяне отказалась от медицинской помощи.
Напомним, что ранее в отношении брата Давида, Микаела Минасяна, была избрана мера пресечения в виде запрета на выезд.
В разговоре с журналистами адвокат Армен Мелконян сообщил, что они ещё не получили обоснование решения суда по аресту.
«Считают, что ученик 12-го класса должен находиться под арестом, в то время как некоторые лица, обвиняемые в более серьёзных преступлениях, могут находиться под административным надзором. Судья не учёл ничего», — отметил адвокат, добавив, что решение будет обязательно обжаловано.