Ապրիլի 1-ից կենսաթոշակներն ու նպաստները՝ բացառապես անկանխիկ եղանակով. Թորոսյանը մանրամասներ է հայտնել
01/04/2026 13:08
Մեկնարկել է ապրիլ ամսվա կենսաթոշակների և նպաստների վճարման գործընթացը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Կենսաթոշակները և նպաստները կփոխանցվեն այսօր` ապրիլի 1-ին, արդեն իսկ բարձրացված չափերով`բացառապես անկանխիկ եղանակով:
Միաժամանակ հայտնում ենք, որ մինչև ապրիլի 1-ը հենաշարժողական և այլ խնդիրներ ունեցող քաղաքացիների մեծ մասի դեպքում բանկային քարտերի առաքումներն արդեն իսկ իրականացված են: Այդուհանդերձ կան քաղաքացիներ, որոնց հետ որևէ ձևով հնարավոր չի եղել կապ հաստատել` բանկային քարտը առաքելու համար:
Այն քաղաքացիները, որոնք դեռևս չեն ստացել իրենց բանկային քարտերը, կարող են զանգահարել 114 զանգերի կենտրոն կամ իրենց տվյալները ուղարկել [email protected] էլ. հասցեին` նշելով հետադարձ կապի միջոցը:
Իրենց բանկային քարտերը դեռևս չստացած կենսաթոշակառուների և նպաստառուների քարտերի առաքումը կիրականացվի առաջիկա օրերի ընթացքում»,-նշված է Թորոսյանի գրառման մեջ։

С 1 апреля пенсии и пособия будут выплачиваться исключительно безналично — минсоцтруда Армении сообщил подробности
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян сообщил на своей странице в Facebook, что начался процесс выплаты пенсий и пособий за апрель.
«Пенсии и пособия будут перечислены уже сегодня, 1 апреля, в повышенном размере и исключительно безналичным способом.
Одновременно сообщаем, что до 1 апреля доставка банковских карт большинству граждан с опорно-двигательными и другими проблемами была уже осуществлена. Тем не менее, есть граждане, с которыми не удалось установить контакт для передачи карт.
Граждане, которые ещё не получили свои банковские карты, могут обратиться по телефону центра 114 или отправить свои данные на адрес [email protected] с указанием удобного способа обратной связи.
Доставка карт пенсионерам и получателям пособий, которые ещё их не получили, будет проведена в ближайшие дни», — указал Торосян.