Փաշինյանին հրավիրել են մայիսի վերջին Մոսկվայում կայանալիք «Садовое кольцо» հեծանվավազքին
Cyclingrace հեծանվավազքի կազմակերպիչները ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են, որ ուրախ կլինեն հրավիրել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին «Садовое кольцо» հեծանվավազքին, որը տեղի կունենա Մոսկվայում մայիսի վերջին։
«Մենք մեծ սիրով կհրավիրեինք վարչապետին մայիսի վերջին վերադառնալ Մոսկվա և մասնակցել մեր գլխավոր միջոցառմանը՝ «Садовое кольцо» հեծանվավազքին, որը միջազգային կարգավիճակ ունի», - նշել են կազմակերպիչները։
Ընկերությունում նշել են, որ մրցավազքին մասնակցելու համար Մոսկվա կժամանեն բազմաթիվ հեծանվորդներ արտասահմանից։ Մրցավազքը երկար և հարուստ պատմություն ունի. այն չի չեղարկվել նույնիսկ Հայրենական մեծ պատերազմի ժամանակ։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ապրիլի 1-ին բանակցություններ կվարի Փաշինյանի հետ, ով աշխատանքային այցով կգտնվի Մոսկվայում։
Նշենք, որ 2025 թվականի դեկտեմբերին Մոսկվա կատարած այցի ժամանակ Հայաստանի վարչապետը հեծանվով շրջել է Մոսկվայի կենտրոնով։

Пашиняна пригласили на велогонку «Садовое кольцо» в Москве в конце мая
Организаторы велогонок Cyclingrace сообщили РИА Новости, что будут рады пригласить премьер-министра Армении Никола Пашиняна на велогонку «Садовое кольцо», которая состоится в Москве в конце мая.
«Мы будем рады пригласить премьер-министра вернуться в Москву в конце мая и посетить наше флагманское событие - велогонку «Садовое кольцо», имеющую международный статус», - рассказали организаторы.
В компании отметили, что в столицу для участия в велогонке прибудут гонщики из стран ближнего и дальнего зарубежья. Сама гонка имеет длинную и богатую историю, ее не отменяли даже во время Великой Отечественной войны.
Напомним, что президент России Владимир Путин 1 апреля проведет переговоры с Пашиняном, который будет находиться в Москве с рабочим визитом.
Отметим, что в ходе визита в Москву в декабре 2025 года премьер-министр Армении прокатился на велосипеде по центру Москвы.