18-ամյա Դավիթին հիվանդանոցից կրկին տեղափոխել են «Արմավիր» ՔԿՀ. չեն սպասել, որ մայրը նրա հիվանդությունները փաստող թղթեր ներկայացնի
18-ամյա Դավիթին հիվանդանոցից կրկին տեղափոխել են «Արմավիր» ՔԿՀ. չեն սպասել, որ մայրը նրա հիվանդությունները փաստող թղթեր ներկայացնի։
Փաստաբան Վարդուհի Էլբակյանը լրագրողներին ասաց, որ բժիշկներին ասել են 3 րոպե սպասեք՝ մայրը բժշկական փաստաթղթերը բերի, չեն սպասել։
«Իրենց հետազոտությունն ավարտվեց ընդամենը հարցնելով, թե «ո՞նց ես, տղա՛ ջան», մի հատ էլ սոնոգրաֆիա արեցին»,- նշեց Էլբակյանը։
Փաստաբան Լուսինե Մարտիրոսյանն էլ ասաց, որ ՔԿՀ-ում չեն կարողացել Դավիթին առաջին բուժօգնություն տրամադրել ու հիմա չեն հասկանում, թե ինչպես են հետագայում օգնելու տղային, քանի որ նա ունի ալերգիա։
Դավիթ Մինասյանը երեկվանից սնունդ չի ընդունել։
Նշենք, որ Դավիթ Մինասյանը «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ մուտք չգործած՝ գիտակցությունը կորցրել էր, նրան տեղափոխել էին հիվանդանոց։

18-year-old Davit transferred from the hospital to the Armavir penitentiary
18-year-old Davit was transferred from the hospital to the “Armavir” penitentiary again. They did not wait for his mother to present documents documenting his illnesses.
Lawyer Varduhi Elbakyan told reporters that the doctors were told to wait 3 minutes for the mother to bring the medical documents, but they did not wait.
“Their examination ended with just asking, ‘How are you?’ and they also did a sonogram,” Elbakyan noted.
Lawyer Lusine Martirosyan also said that the penitentiary was unable to provide Davit with first aid and now they do not understand how they will help the boy in the future, since he has allergies.
Davit Minasyan has not eaten since yesterday.
It should be noted that David Minasyan lost consciousness before entering the Armavir penitentiary institution and was taken to the hospital.